Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy is van a fogyasztás?

Hogy is van a fogyasztás?

Figyelt kérdés

Most elég nagy divat az alacsony fogyasztású autó. 4-5-6 literrel is beéri. De a való életben 9-10 liter is lehet. Ez miért van? Hogyan mérik le a gyárban a fogyasztást? Profi versenyzővel?

Egyszer neten volt, hogy egy porsche 911-el 6,5 litert evett meg 100-on.

Sokban függ a vezetőtől de ennyire? Ti hogy gondoljátok?


2009. szept. 13. 20:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A gyártó által megadott értékek valósak szoktak lenni. Függ amúgy a vezetési stílustól, aki gazdaságosan vezet még alá is lehet menni a fogyasztással a gyári értéknek, aki állandóan tapossa a gázt utána meg a féket az ne csodálkozzon hogy lezabálja az autó a fejét. Az hülyeség hogy egy Porsche 6,5 litert egyen.
2009. szept. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
Én nem vagyok egy profi sofőr, ráadásul nő (ha nem is szőke) de simán hozom a gyári adatokat. Persze, ha a városban kell pöfögni, akkor az enyém is megeszik 2 literrel többet.
2009. szept. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
porsche fogyasztás: [link]
2009. szept. 13. 20:36
 4/9 anonim válasza:
82%

Csak a vezetötöl függ, hanyagolni kell a hirtelen gyorsításokat és a magas fordulatot.

Nem kell klímát használni, nem kell az ablakot leengedni, halkan kell halgatni a rádiót, és keményebbre kell fújni a gumikat, és máris mespóroltunk 1 litert.

2009. szept. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A gyári adatok a városi, országúti és autópályás fogyasztási értékek súlyozott átlaga - tehát ha föként városban vezetsz, akkor logikusan más értékeket kapsz. A gyári értéket akkor tudod a leginkább elérni, ha takarékosan és mindenféle körülmény (városi, országúti és autópálya) között vezetsz.
2009. szept. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ma a legtöbb autógyártó laboratóriumi körülmények között próbálja ki, mennyit fogyaszt az adott jármű. Az autókat nem viszik ki a forgalomba, hanem az optimális feltételek mellett járatják a motorokat, összesen 1180 mp-ig, azaz kb. 20 percen át. Ebből 780 mp a városi szimuláció, 40 mp az országúti használat utánzása, és maximum 10 mp hosszan járatják úgy, mintha 120 km/órás tempóban haladnának. Eközben nem fékeznek.


Az AutoBILD ezzel szemben 160 m km-es tesztköröket tett minden autóval. Hajtottak 54 km-t autópályán, amiből 20 km-en át padlógázzal mentek, 61 km-t jártak országúton és 45 km-t városban. Az egész, a gyárak 20 mp-ével szemben, két órán át tartott. Az eredmény megdöbbentő: volt olyan autó, amely 53 százalékkal többet fogyasztott annál, amit a katalógusban ígértek neki.


Ez egy nagy teljesítményű terepjáró, a Mercedes G osztályának benzines változata. De a kisautók is jelentős eltérést mutattak. Ilyen a Fiat Panda 1.3-as Multijet dízelje is, amelynek a papírok szerint be kellene érnie a vonzó 4,3 literes átlagfogyasztással, de ennél 37 százalékkal evett többet a kelleténél, azaz 5,9 litert kért száz kilométerenként.


blikk.hu

2009. szept. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Ez érdekes. Akkor nem viszik ki a pályára. Pedig ott ugye van szél, hó, eső stb. Ez a laboratóriumi körülmény nem egyezik meg a való élettel.

Rádióban hallottam, hogy egy német faxi beperelt egy autótársaságot hogy nem annyit fogyaszt az autója mint az előirt adat. Sokkal többet evett de már nem tom mennyivel.

2009. szept. 14. 11:25
 8/9 anonim ***** válasza:
igaza van az elöttem szolonak!az autókat csak szimulálva tesztelik!ugyhogy azokat az adatokat látjuk a használati utmutatóban!ugye itt aza baj hogy városba egy 1,2 es autó tuti megeszi a 7-8at ha benzines(ugye nagyobb kasztni kis motor)!!!!de hogy a porsche 6,5-t egyen az talán akkor kivitelezhetö ha tréleren vagy:D
2009. szept. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem van egy Porsche 911-esem, igaz régebbi verzió, mint a totalcar cikkben. Nekem nem attól fogyaszt keveset, hogyha lassan megyek, hanem inkább a hosszú úton hosszú ideig állandó tempó. Persze 200-250-nél azért többet fogyaszt, mint folyamatos 130-nál. A legtöbbet városban eszi(18l), ha lépegetek neki vagy ha pályán nagyon küldöm (16l). A legkevesebbet akkor ette, amikor 130 és 160 közötti tempóval mentem Pestről Veszprémbe mentem (12l).
2009. okt. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!