Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Corolla vagy 316i?

Corolla vagy 316i?

Figyelt kérdés

Üdv!


Messze van még az autóvásárlás, de már nézegetem a kiszemelteket. :)

Olyan 2003 körüli csapotthátú 1.6os benzines corolla és egy bmw 316i a két kedvenc. Melyik érné meg jobban hosszú távon? A bmw jobban tetszik azonban a corolla megbizhatosága és olcsóbb szervizelése is vonzó.


Szerintetek?



2013. márc. 6. 23:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
29%
A Toyota mellett a megbízhatóság az érv, BMW-t csak akkor vegyél ha értesz is hozzá! Jóindulatúan mondom! Egy BMW-t azért tudni kell kezelni. És egy BMW-hez azért pénz is kell! Drága a fenntartása, szervizelése,és bizony-bizony több benzint is kér mint a Corolla. Ha van rá módod sose az olcsóságot keresd egy autóban, ne arra menj rá hogy fogyasszon egy fél literrel kevesebbet, vagy a teljesítményadója legyen egy ezressel kevesebb. Sokkal fontosabb tényező a biztonság! Ezt ezért írom, mert cseszheted az olcsón fenntartott kocsid, ha nem biztonságos! Részletezve amit én gondolok: Sose azt nézd meg egy kocsin hogy milyen rajta a felni, mekkora a hifi vagy hány lovas...Azt nézd meg hogy mennyire kezes a gép,milyen a fékrendszer,futómű és a karosszériája is olyan legyen hogy strapabíró! Én biztonságcentrikus vagyok, azt mondanám neked hogy sz*rd le menynit fogyaszt a BMW az egy biztonságos kocsi és ha jól karbantartod akkor lehet jó kocsi is ! A választás a tied: Olcsóságot akarsz, vagy biztonságot?
2013. márc. 6. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
36%
Egyértelműen 316i,nem fapados,kényelmes hosszú távon is,a világból kivisz,hálás kis gépek,alkatrészellátás nagyon jó,nem papírból készült,ezekben még van anyag,tudod ha belédjönnek akkor nem kiskanállal szednek össze,hanem épségben kiszállsz belőle. A rozsdára figyelj oda,ha ebben gondolkozol,meg arra hogy látszódjon az autón hogy karban volt tartva,foglalkoztak vele,ha belefutsz egy pénznyelő szarráhajtott BMW-be akkor csak átkozni fogod a napot hogy miért azt vetted,mert mindig lesz valami baja. Ha viszont kifogsz egy jó karbantartott vasat,továbbra is karbantartod,megfelelően szervizeled,nem hanyagolod el akkor meghálálja és hosszú éveken át a társad lesz jóban rosszban. Nekem is 1.6 van,sosem hagyott még cserben,mindig elvitt és haza is hozott hosszú utakról is. Csak ajánlani tudom.
2013. márc. 7. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
71%
Azért ne beszéljünk úgy egy Corolláról, mint egy ipari hulladékról. Ha hosszabb utakra mész rendszeresen, akkor BMW, amúgy pedig simán Corolla, megbízható, pörgős, keveset fogyaszt.
2013. márc. 7. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
67%
a régi 316i-k pont hogy nagyon jóáron fenntarthatók, egy diesellel több gond lenne. a hátrány a picit nagyobb fogyasztás, de nem vészes. és nagyon megbízható is, a világból kivisz, csak ne hagyd szétesni, mert a futóműve kényes.
2013. márc. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
67%
corolla
2013. márc. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
79%
BMW-t csak akkor érdemes venni, ha annyira megszállott vagy, hogy neked semmi más nem kell. Mivel ez nem a Te eseted, egyértelműen a Corolla a neked való.
2013. márc. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Wadmalac ***** válasza:
78%

Ha a kérdés egyáltalán felmerült benned, akkor inkább a Corolla. :)

A bömbi vezetési élményre biztos többet nyújt, de szinte minden más okból a Toyota a praktikusabb.

2013. márc. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat tényleg nehéz a döntés...


Jó lenne ha nem költeném rá minden pénzem az autóra, de közben meg nagyon vágyok egy vezetésélményre, egy igényességre.


Úgy érzem mindkét autóval jól járnék, de azért még lekell játszanom magamban hogy mi a fontosabb...


Köszi mégegyszer!

2013. márc. 7. 20:22
 9/11 anonim ***** válasza:
hát figyelj mivel a bmw is kismotoros, benzin és régi, a toyota meg eleve japán, tételben egyárú a fenntartás. ezért kell megnézni az állapotot mert sok a rohadós, széthajtott...
2013. márc. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
egyértelműen toyota!(6hónapos toyota márkaszervízben töltött tapasztalat.előtte nyúltam Bmw-t is,annyira nem voltam eldőlve a precíz német technikától.Toyota=tankolsz,olajat cserélsz és autózól,a BMW kicsit költségesebb.Például,csak közúton használt X3(bőven 100.000km alatt és megállt a váltó.)És nem volt bántva a kocsi!
2013. ápr. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!