Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Peugeot Partner 2. 0 HDi...

Peugeot Partner 2. 0 HDi miért indul ilyen nehezen? Segítségeteket köszönöm előre is.

Figyelt kérdés

A probléma az hogy szeptemberben vettem a kocsit akkor még melegebb volt, de akkor is és azóta is reggelente vagy ha az autó 4-5 órát áll nagyon nehezen indul. Kb 15-20 mp indítózás után. Ha 1x beindul utána azonnal indul még ha hideg is a motor. Egyébként leállítás után vagy csak 2-3 óra állás után 1 pöccre indul. De mióta nálam van az izzítólámpa egyetlen egyszer villant fel. Mondták hogy csak akkor izzít ha hideg van de azért csak fel kellene legalább villani a lámpának de véletlenül sem villan. Lehet hogy hőgomba baja van hogy azt "hiszi" meleg van ezért lehet vagy egyáltalán nem az izzítás terén keressem a hibát. Egyébként 1600-1800 fordulaton egyenletes gázon rángat az autó. Ez is hogy mi lehet?

Légyszi segítsetek köszi.


2013. febr. 21. 18:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Nem épűl fel a nyomás ,valószínű...

Mindenek előtt diagműszerre kell tenni ott lehet látni indítózás közben hogy épűl fel a nyomás ...

Addig kár találgatni ..

Biztos az üzemanyag oldalon keresném a hibát ...

2013. febr. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
És esetleg az izzításra nem tudsz valamit mondani vagy valaki akinek ilyen van? Az izzítólámpának nem kellene legalább felvillani még ha nem is izzít?
2013. febr. 21. 20:13
 3/14 anonim ***** válasza:
Itt nem az izzítással lesz a baj, komolyabb gond lehet ez, ahogy előttem írták a befecskendezéskor van valami gebasz, nem elég a nyomás, rossz a porlasztás stb. diagnosztikát kell csinálni, ide nem elég a csavarhúzó.
2013. febr. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Felejtsd el az ízzítást , ha egy sem lenne jó akkor is indulna ...

Járj el az első válaszom alapján ,hidd el nap mint nap ezt csinálom ... :)

2013. febr. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

"Nem épűl fel a nyomás ,valószínű..."


Akkor miért nem jelez hibát a rail szenzor?


Igaz nekem 1.6 HDi-m van, de ez mindig izzít reggelente 2-3 mp-ig, legalábbis a visszajelző annyi ideig világít.

2013. febr. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm szépen. Akkor viszem diagra. Ha meleg a motor és elvileg jól indul akkor csinálják a diagot akkor is kimutatja mi a gebasz vagy ott kell hagynom hogy hideg motornál produkálja a problémát?
2013. febr. 21. 21:44
 7/14 A kérdező kommentje:
Nekem amióta megvan egyszer világított a az izzítást visszajelző lámpa. Sokáig azt sem tudtam hol van mert egy pillanatra sem villan fel. Akkor lehet ez egy másik probléma mert szerintem ez sem normális dolog. Majd hamarosan kiderül.
2013. febr. 21. 21:48
 8/14 A kérdező kommentje:

Szerelőnél a vas. Holnap reggel kiderül mi a baj. Most csak annyi derült ki hogy az izzítórelé nem kap áramot ezért nincs semmi izzítás de a másik probléma költségesebb lesz.

Siemens rendszer van benne azt mondták ez szarabb mint a bosch.

2013. febr. 22. 14:33
 9/14 anonim ***** válasza:

Ez így van sajna ...a porlasztóknál nézzetek résolaj mérést ez elárulja ha nagy a résolaj ,ott elszökhet a nyomás . Nem fog a rail szenzor bejelezni ...

Ha kell tudok tuti címet (embert ) aki felújítja a csúcsokat ill ha kell a pumpát is . A kis kört is mérjétek meg ..(tanktól a pumpáig )

2013. febr. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Meglátjuk mit mond holnap a szerelő. A siemens rendszert is tudja javítani az illető? Hová valósi mert én bács megye.
2013. febr. 22. 15:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!