Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hol tudok ladába hátsó ülésre...

Hol tudok ladába hátsó ülésre beszereltetni biztonsági övet?

Figyelt kérdés
-lehet esetleg rendelni valahonnan?
2008. jún. 6. 15:50
 1/5 anonim válasza:
100%
Ha van egy nagyon csöppnyi műszaki affinitásod akár saját magad is be tudod szerelni. Nem akarok hülyeséget beszélni hogy melyik évjárattól van benn meglévő hely, de az én 1986-os ezerkettesemben már gyárilag ott volt a helye. Ha kiveszed a hátsó ülést Te magad is láthatod a lyukakat, csak be kell csavarozni, meg a "c" oszlopon felül és kész. Egy fél órás müvelet az egész. Ha nincs benne a hely akkor kasznishoz kell vinni a gépet. Övet bármelyik autósboltban lehet kapni, nem is nagyon drága, de ha van a közeledben egy autóbontó ott nagyon olcsón meguszod, és még be is szerelik neked.
2008. jún. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az 1976 után gyártottakban már benne kell lennie a rögzítési pontoknak, legfeljebb be vannak rohadva! Akkor a karosszériás segít! A vételre a legjobb, és legolcsóbb hely a bontó!
2008. jún. 6. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az én 1974-esem gépkönyvében már benne van a hátsó övek helye. Nem tudom, ott vannak-e a furatok, mert még nem szedtem szét. Ha kockába kell automata övet tenni, arra ügyelj, hogy nehogy kombiét szereltesd be, mert az más szögben áll, mint a négyajtósé, ezért beszerelve nem lehet majd kihúzni, mert a borulásérzékelő reteszel.
2008. jún. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Amennyiben nincs gyárilag kialakított helye a hátsó biztonsági öveknek, UTÓLAG NEM SZABAD beszerelni, beszereltetni, ha mégis berakatod, nem kapja meg az autó a műszaki vizsgát. Én végigjártam a kálváriát a Közlekedésfelügyeletnél, nem engedélyezték.

Ha gyárilag be vannak hegesztve az anyacsavarok, akkor te is be tudod szerelni. A C oszlopon és a hátsó ülés alatt kell keresni a lyukakat.

2008. jún. 11. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

...és hogy konkrétum is legyen:


"6/1990. (IV. 12.) KöHÉM rendelet

a közúti járművek forgalomba helyezésének és forgalomban tartásának műszaki feltételeiről

(4) Biztonsági övvel fel kell szerelni

b) az 1992. évi július hó 1. napja után forgalomba helyezésre kerülő személygépkocsik hátsó üléseit,

(5) A biztonsági övnek meg kell felelni a járművön kialakított rögzítési pontok elhelyezésének és darabszámának. Biztonsági övet csak gyárilag kialakított, biztonsági öv rögzítésére szolgáló elemekhez szabad csatlakoztatni."


Tehát utólag nem szabad belebarkácsolni az övet.

2008. jún. 11. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!