Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 3as BMW tulajdonosok. Tudnátok...

Millenium Falcon kérdése:

3as BMW tulajdonosok. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
Egy ideje nézegetem a (2002-2006) BMW 3 Szériát (E46) (Touring). Ugyanis abba az árkategóriában, amiben nézzem a használt autókat, ez a típus bizonyult a legjobbnak. Viszont a család nem örülne ha hátsókerék meghajtásos autóm lenne. Nézegettem a 325xi-t és a 330xd-t. És arra jutottam, hogy szép és jó, de mennyit fogyaszthatnak!? Ebbe kérnék útmutatást. (A hátsókerekesekből a 320d-t néztem, de szerintem még egy 318d is jó lenne nekem.) Segítségeteket előre is köszönöm! Szép napot!

2013. febr. 17. 11:53
 1/7 anonim ***** válasza:

"Ugyanis abba az árkategóriában, amiben nézzem a használt autókat, ez a típus bizonyult a legjobbnak."


Szóval van egy fix pénzed autóra és BMW kell és nézegeted, hogy milyet tudsz ennyiből venni. "(2002-2006) BMW 3" - Tehát az se baj, ha 12 éves, csak BMW legyen. Így semmiképp se vegyél BMW-t! Tényleg ne! Egy BMW-nek nagyon sokba kerül a fenntartása, szervizelés, ha elromlik valami, vagy kopó alkatrész, sokat fogyaszt, mert régi. Ráadásul ha beérnéd "alantosabb" márkával, sokkal újabb autót kapnál. Új autó, nagyobb kényelem, biztonság, megbízhatóság, kevesebb fogyasztás.... Te úgyis kombit akarsz, egy kombi BMW-nek, pláne ha régi messze nincs semmi presztizse. Rá se néz senki. Mennyi pénz áll rendelkezésedre? Minden jóindulattal azt mondom, hogy fontold meg az autóvásárlást, nézz körül: Toyota, Skoda, Honda, Ford, KIA, Mazda, Nissan, VOLVO....

2013. febr. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én is kifejezetten E46-ot kerestem. Nézegettem touringokat és a kupékat is, de a többségük külföldről behozott, tákolt, javítgatott, jelentősen visszatekert kilométerórájú volt, még így is 200e km futással, és persze nagyon régi. Még ilyen kondíciók mellett is 1 millió körül, vagy afelett voltak árban. Az olcsóbbak kapásból kilőve, hiába csábító az áruk. 2 millió körül érdemes keresgélni és nem árt, ha van még némi tartalék. Nekem utolsó szériás E46 318i-t sikerült vennem. Méregettem a fogyasztását, csak városban 9, csak országúton pedig 5 liter/100km körül alakul, de én nem vagyok egy országúti harcos típus, normálisan közlekedek, betartva a sebességhatárokat (maximum limit+10%). Jártam vele havas utakon is, nem volt gond a hátsókerék meghajtással, igaz, ebbe egyrészt az elektronika, másrészt a tapasztalataim segítettek. Ha nem az útviszonyoknak és az autó képességeinek megfelelően vezetsz, akkor egy elsőkerék meghajtású autóval is könnyen pórul járhatsz. Találd meg álmaid autóját és vezess óvatosan!
2013. febr. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Tisztaba vagyok a tényel, hogy vagy régi de fullos autót kell venni, de azzal több a gond. Vagy veszek egy újat ami alap felszereltséges, de nincsen vele gond. Ilyen KIAval meg Suzukival hagyál... :D Alapvetően német autók érdekelnek + Skoda, Volvo. A Skodaban az a jó, hogy kb egy VW csak le van kicsit butítva. De nem elegendően olcsó ahoz képest ami. A Volvo meg egyszerűen nagyon drága. Nagyon sokáig nézegettem VWeket, de ebben az árkategóriában a Golf4 és a Passat B6 van.A Golf4 nem lenne olyan rossz csak nem tetszik anyira nelem és mar van egy a családban. A Passatot meg drágább fenntartani mint egy BMWt. És így leverettem el a Subaru Legacyn át és az Audi A4 Quattrokon keresztül a BMW E46hoz. Ami szerintem remek. Amire még nem válaszoltam: mindenképpen kombit szeretnék mert kutya, dh bico, évi négy síelés (nincsen tetőbox mert drága:D)... A rendelkezésre álló összeg: 1,3misi kb. És figyelembe kell venni,hogy a huszas éveimet csak most keztem el nem rég, tehát egy Mercivel se jelenhetek meg... :D
2013. febr. 22. 19:09
 4/7 A kérdező kommentje:
*Passat B5...
2013. febr. 22. 19:10
 5/7 anonim ***** válasza:

Egyrészt gratulálok, hogy 1 milliód van autóra a 20-as éveid elején (nem irigység, tényleg gratula). De ha használt autót veszel, akkor annak egy részét tedd félre az esetleges javításokra, bár nem tudom, hogy a teljes összeg nem-e több.

1 - 1.2 millióért E46-ból még eléggé régieket és az alját lehet megvenni (sokat futott, lelakott), inkább egy szériával azelőttit javasolnék. E36-ból annyi pénzért tiptop állapotút is lehet találni Magyarországon (külföldi import nem biztos, hogy megérné, kersettek a bmw-k, a jobb állapotúakat máshol sem adják olcsón, aztán ott a hazahozatal és a regadó). Én azért a mercit sem zárnám ki, bár ott is igaz az, amit az E46-ra írtam.

2013. febr. 23. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Joci84 ***** válasza:
ezek amiket felsoroltál egyeltalán nem esznek sokat! Az, hogy hátsókerekes, attól meg nem kell tartani, ezekbe már vannak dolgok amik óvnak a kicsúszástól! Példának magamat tudom felhozni, egész telet kihúztam rossz ABs-el és olyan gumikkal amikre azt mondta a gumis már nyárra sem alkalmas :D Ha csuszik picit ellenkormányozol, leveszed a lábad a gázról és már ki is jön a kocsi egyenesbe! Ennyi az egész! Amúgy ezek közül a 330 xd-t ajánlanám! Jól megy, van benne erő és meg marad az úton!
2013. febr. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

325ix túl sokat eszik,330xd drága javítások.

320d profiknál átnézetve vásárlás előtt!

Megbízható,kényelmes tipus. Érdemes megvenni.

Természetesen átnézetve!

2013. márc. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!