Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha azt mondja mindenki, hogy...

Ha azt mondja mindenki, hogy nyomatékból gyorsulunk, nem lóerőből, az mit mond erre? (Videóval)

Figyelt kérdés

A minap szerencsém volt kipróbálni egy Toyota Corolla TS-t

adatai: 192lóerő, 180Nm, 1260kg, 6.9s-7.1s 0-100-ra és végsebesség 230-35km/h

A nyomatéka tulajdonképpen átlag alatti, de megy mint a hülye, lóerőből dolgozik. Ezt mivel magyarázzátok?



2013. febr. 16. 20:27
1 2
 1/14 anonim válasza:
Szerintem a nyomatékból való gyorsulás inkább a diesel autóknál van jelen jobban.
2013. febr. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Igen a nyomaték az diesel autóknál van.
2013. febr. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Rizsrakéta effektus.

Sz@rráhúzott szivó benzines, "könnnyű" kasztnival, ami magas fordulaton húz.

A nyomatékból gyorsulás az kb azt jelentheti, hogy alacsony fordulaton is megy - szerintem, mivel a max nyomaték általában jóval alacsonyabb fordulatszámon jelentkezik, mint a max power.

Nálam pl. a max nyomaték ~95%-a megvan 2000-res fordulaton. Ezt nem kell pörgetni, hogy menjen. Ja és ez is benzines.


Amúgy a Corolla TS gyorsulásánál a gyári adat 8.4 sec, ami nem túlzottan kiemelkedő, főleg, hogy új korában valami 7 guriga volt. A végsebessége kettőhuszonvalamennyi. Ahogy a youtube-on néztem 180-nál eléggé meghal, azért a 30 másodperc közeli 0-200 pedig... Persze egy 1.8-tól ez elég szép mutatvány.


De majd jönnek a hozzáértők megmagyarázzák.

2013. febr. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

uu de hülye vagyok, a videót lehagytam

http://www.youtube.com/watch?v=7LCy8ZXeQns

2013. febr. 16. 21:20
 5/14 A kérdező kommentje:

figyelj, a totalcar tesztben is mondták hogy hülyeséget írtak a gyárnál a 8.4s-el, ők is 7.0 körülit mértek

amugy figyelj csak, egy 180nm nyomatékú kocsiról beszélünk! egy 530d e60 hiába 500nm ugyan ennyit tud (jó mondjuk az több kg)

2013. febr. 16. 21:23
 6/14 anonim ***** válasza:
Jó, akkor legyen hét valamennyi, 1mp ide vagy oda tökmindegy. Én mondtam, hogy szép ez a teljesítmény ettől az autótól.De ha harmadikban 2500 rpm-nél leléped, nem fog valami nagyot villantani szerintem, ellentétben azzal, amiben akad némi nyomaték is :)
2013. febr. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
2013. febr. 16. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ez már az F10 szerintem :P
2013. febr. 16. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Azért, mert a mindennapokban nem fogsz állandóan padlógázzal járkálni, hogy úgy gyorsuljon, mint az 530-as dizel BMW 2500-as fordulaton :) Ha utazol valahova, gondolom nem mindig padlógázzal jársz, tehát nyomatékból autózol. Ha pedig nagy a nyomaték, már alacsony fordulaton is olyan jól gyorsul az autó, mint nagy fordulaton.
2013. febr. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Amikor azt mondják, hogy valami nyomatékból megy, vagy mondjuk van egy akármilyen autó, és most én azt mondom hogy nyomatékból vezetem, akkor az azt jelenti, hogy a mozgatáshoz szükséges teljesítmény, az alsó fordulatszémtartományban jelen lévő nyomatékból származik inkább. Ugyanis a teljesítmény = nyomaték * fordulatszám * [egy állandó], Tehát ha nyomatékból megyek, kb. azt jelenti, hogy a motor alacsony fordulaton nagy nyomatékot tud, így mégis megjelenik egy olyan teljesítményem, ami használhatóan gyorsítja az autót, de ezis lóerő, csak itt a lóerő a [nagy nyomaték]*[kis fordulatszám] szorzatból áll össze, nem pedig úgy, hogy nagy fordulat szorozva kis nyomatékkal. Ergo a lóerőből gyorsulás, mint olyan, értelmetlen kifejezés...
2013. febr. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!