Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi baja az Opelnek?

Mi baja az Opelnek?

Figyelt kérdés

Van egy F astrám, C16NZ és az utóbbi időben sok bosszúságot okozó dolgokat produkál. Mikor bejön egy esősebb, párásabb idő, akkor nagyobb gázadásra bedadog, rángat és nem gyorsul egyátalán. Vissza kell venni a gázt, kisebb gázt adni és várni, hogy felpörögjön 2000-2200as fordulatra, mert onnan már lehet menni vele. Indulni is ilyenkor nehezen indul, háromhengerezik. Gyertyák, kábelek újak.

Valakinek valami tapasztalata ezzel kapcsolatban?



2013. febr. 3. 13:15
 1/6 anonim ***** válasza:
gyujtótrafót meg kell nézni hogy áthuz -e /egy pohár viz is megteszi/vagy repedt lehet a rotor ,gyujtáselosztó fedél
2013. febr. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen valószinű a trafó ill van egy gyújtás elektronika benne kint a motortérben ..
2013. febr. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Leginkább az jellemző, hogy ha folyamatosan adagolom neki a gázt, akkor szépen felpörög, viszont ha kap egy nagyobb gázfröccsöt akkor csak fullad, és bedadog. Időszakon produkálja az a gond.
2013. febr. 4. 15:51
 4/6 anonim ***** válasza:
elsö vagyok.a három hengerezéssel kapcsolatban van egy szomoru tapasztalatom.daewoo nexiám volt állandoan 3 hengerezett mindent cseréltek a szerelök, gyürü, injektor stb. kb 350000ft-om ráment de nem találták a hiba okát.a végén magam jöttem rá az okra amely egészen egyszerü volt majd a hajam téptem.a gyujtás eloszto tengelyben van egy gumigyürü ami nem engedi át az olajat az eloszto fedélhez ,ezt valamelyik szakbarbár kivette ,vissza nem került. a tengelyen a mágnes gyárilag van préselve az olajtol megindult és állandoan elmozdult természetesen már nem volt jó a gyujtási idöpont igy 3 hengerezett. 50 ft-os pill. ragasztoval fogattam meg egyenlöre ,de egy évig igy jártam vele pöcc-röff.érdemes neked is szét nézni a gyutás eloszto környékén nincs e sérülés ,zárlat esetle mert a te hibád tipikus gyujtás hiba. azért ha jó lett az autód megoszthatnád velünk mégis mi volt a gond. sok sikert.
2013. febr. 5. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Most jelen pillanatban semmi baja az autónak, viszont néha az őrületbe kerget. Kb 1 hétig semmi baja nem volt, majd ma délután a második inditásra ismét fulladozott. Nehezen indult, illetve mély hirtelen gázra csak bedadogott és fulladt. Mire kiértem a szerelőhöz (5 perc) már semmi baja nem volt, igy ő sem tudott rá mondani semmit. Ő az üzemanyag pumpára gyanakszik, hogy nem állit elő elég nyomást mikor mély gázt adok.
2013. febr. 11. 17:26
 6/6 anonim ***** válasza:
az viszont nagyon is elképzelhetö,hogy nem elég a nyomás
2013. febr. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!