Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » B125-ös jogosítványt csinált...

B125-ös jogosítványt csinált már valaki?

Figyelt kérdés
Ha csináltál már B kategóriás jogsival 125ccm-es motorra vezetői engedélyt mik a tapasztalataid? Mennyibe került,milyen gyorsan lett kész,meg lehetett-e elsőre csinálni bukta nélkül és milyen motort vezetsz vele?

2013. febr. 3. 12:59
 1/2 anonim ***** válasza:
Én csináltam, Pécsett az elsők között. Azt mondom, ha nincs korábbi motoros tapasztalatod, akkor ne nagyon állj neki, vagy vegyél pótórákat. Nekem kb. egy hónapig tartott, de csak azért, mert akkor volt vizsgaidőpont. Volt 3 kresz óra, amit egyben lehúztunk, Kreszvizsga, majd én a Saját Mz-mel mentem. volt 2 rutin óra. Itt csak az első 2 pályát kell lemenni(lassú,gyors manőverezés), és nem kell kézzel jelezni, hanem elég az index. Volt még 2 vagy 3 óra városi vezetés, aztán jött a vizsga. Ennél egybe van tartva a rutin és a városi. Ellenőrizned kell a motort(világítás, fék, etc.) aztán megcsinálni a 2 rutinpályát, majd mehetsz városira. Itt egyedül mehetsz, nem úgy, mint a sima kategóriánál, ahol 2-en mentek. Ha ez megvan, akkor kész is. El kell menned a vizsgaigazoló lapért, aztán mehetsz is új jogsit csináltatni. Nekem azt hiszem, hogy 36 ezer forint volt + az új jogsi ára. Nekem azért sikerül elsőre, mert előtte én 2 ezer km-t lesimsonoztam, meg valamennyire ismertem is a motort, mert itt a faluban azért mentem vele jogsi nélkül.
2013. febr. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ezt jó tudni! Én is köszönöm a választ,idén szeretném megcsinálni a B125-öt.. :)
2013. febr. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!