Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért jó, ha tovább akarják...

Miért jó, ha tovább akarják fokozni az autósok üldözését?

Figyelt kérdés

Újabb módszereket, szigorításokat akarnak bevezetni a közutakon. Az alábbi cikk ezt üdvöli, és kifogásolja, hogy miért nem állítják meg gyakrabban a rendőrök az autósokat. Eredményként írják le, hogy ha két ponton mérik az autósok sebességét, attól 20 %-kal csökkent a sebesség. Ez miért olyan jó? Miért kell ezzel az egésszel egyetérteni?


[link]


2013. jan. 31. 22:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%
Hát na, kell nekik a pénz... Le se szarják az embereket, kizárólag a pénz kell. Ha annyira a jó ügyet akarnák szolgálni és azt akarnák, hogy az embereknek jó legyen, nem ilyen barom adók lennének és az utak állapota javulna. De ezeknek kizárólag a pénz a pénz a pénz...
2013. jan. 31. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
37%
ment a zöld xD Továbbá elég szomorú, hogy az egyszerű embereken hajtják be, a felső réteg meg tehet bármit, szemethunynak felettük...
2013. jan. 31. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%

Az átlagsebesség mérős rendszer szerintem nem egy rossz dolog, jobb mint a bokor mögül trafizás. Ez jóval hatásosabb, mint a pont szerű mérés és talán a közlekedés biztonságára is hatással lesz (pl én is betartom majd a 130-at). De, ez csak autópályán ér valamit, a többi helyen ugyanúgy mindenki nyomja majd neki.


A többit nem olvastam el , de azok tuti megint csak a lehúzásról szólnak.

2013. febr. 1. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
71%

Csak olyan híreket lehet hallani, hogy a rendőrség 3 napos ellenőrzést tart az utakon, többszáz milliót költ a legújabb technikájú traffipaxokra.


Olyan híreket, miért nem hallunk, hogy a rendőrség 3 napos akciót indít a falopások ellen, a hétvégi házak fosztogatói ellen, a lakótelepi huligánok ellen? Na ezért nem nevezem ezeket rendőröknek, csak BEHAJTÓKNAK!

2013. febr. 1. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%

Mert a rendőrség az állam pénzbehajtójává süllyedt. Itt egy jó kis cikk a legújabb trafipax beszerzésről:

[link]

2013. febr. 1. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%

Egy érdekes rész az előző linkből:

"Egyrészt a magyar költségvetés terveiben forintra szerepelnek a büntetési bevételek. Idén egészen pontosan 16 milliárd az elvárás az irányunkban, és ez csupán a terv."

Mint egy gyárban. Ennyit kell termelni.

Értem én, hogy kell büntetni meg ellenőrizni. De ekkora bevételhez éjjel nappal az utakon kell lenni. A fatolvajoktól nem lehet ennyi pénzt behjatani.

2013. febr. 1. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 szántóvető ***** válasza:
41%

ez rossz ás nem hinném hogy bárki egyetért vele.

3-as ilyen átlagsebesség mérés európában nincs sehol.Egyébként meg pont a pálya a legbiztonságosabb a közutak közül mert nincs szembeforgalom.volt szó róla hogy felemelik a sebességhatárt,erre újabb szigorítás jött.

2013. febr. 1. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ne mond már hogy nincs Section Control. Franciáknál már elég régen van.

[link]

2013. febr. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 szántóvető ***** válasza:
51%

igen,tényleg van-útépítéseknél is előfordul oszrákba németbe is.hát ki fogok ábrándulni a FIDESZ-ből.

M0-át be kellett volna fejezni,nevetséges hogy nem lehet úgy keresztülmenni az országon hogy nem lehet pestet kikerülni pályán,teherautó nem előzhet,most meg a kisautósokat is b@szogatják.Autóstüntetést kell szervezni a fővárosba.Nagyon kéne már.Mindegyik kormány azt hiszi hogy bármit megtehet.

2013. febr. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Magam csak öt éve vezetek, s nem is őrült sokat. Eddig kétszer állítottak meg rutinellenőrzésre, s mindent rendben találtak, udvariasok voltak. Kifejezetten lehúzásszagú trafit nem láttam. De olyan sokat mondják sokat autózók, hogy készséggel elhiszem.


De a trafierdővel és a fokozott ellenőrzéssel én sem tudok mit kezdeni.


A trafiról: állítólag az M0-án elég sok van. De vagy nem működhetnek, vagy az államháztartási hiány már csak mese. Mert igen sokszor tapasztalom, hogy a megengedett maxon autózva (GPS-szel mérve, nem a kocsi műszere szerint) a leglassabba közé tartozom. Vagy mindenki egy fél kilóval a büntetési határ alá lövi be magát?


Két hónapja autózom menetrögzítővel. Több órányi felvételt tudnék adni a rendőröknek zebrán előző autósokról, zebránál gyalogost el nem engedőről, folyamatosan szlalomozókról, indexet hírből sem ismerők tucatjairól, pályán jobbról előzőt is rögzítettem szép számmal (még leállósávon is).


Vagy olyant, aki egyébként szabályosan előző miatt nem tudott száguldani, azt előbb tolta, majd satuzott előtte.


Ezeket kellene kiemelni, de végérvényesen.

2013. febr. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!