Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek egy autó tuningolá...

Szerintetek egy autó tuningolásánál mivel a jobb kezdeni?

Figyelt kérdés
Teljesítményileg vagy optikailag tuningolnátok először az autótokat? Van egy 1.9-es TDI IV-es Golf-om és szeretném tuningolgatni, de nem sz*rom a pénzt így csak olyan havi 50-60 ezer körül tudok rááldozni!!

2013. jan. 31. 20:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Először a futóművet és a fékeket kell tuningolni. Igaz, ettől nem lehet majd péntek este, sörözés közben nagyot mondani, hogy "Jaóska kicsippelte az ótót, 650 lóerős lett" és a diszkó előtt sem nedvesedik a pipik bugyija a "lekszaszlámpától" meg a "lambóajtótól", de ha később szeretnél valami erősebb motort beszerelni, akkor van rá esély, hogy az első utad nem az árokba fog vezetni, hanem az úton marad az autó.

Ha az autó külsejével kezded, a végeredmény röhejes lesz. LED-es karácsonyi égősor a kocsi elején, "éndzsölájz" lámpa, felfelé nyíló ajtók, fóliázás körben, piros féknyergek, 26 colos felnik, LED-es hátsó lámpa, földig érő bodykit, műszálas spoiler-rettenet... Közben meg a flip-flop fényezésű lökhárítót összekormolja a motor és finoman szólva nem tépi fel az aszfaltot az autó. Cifra nyomorúság ez, a lakótelepi, 1.2-es, 1.4-es "óccsóautókat" hajtó hülyegyerekek világa, ahol jó hangos a Suzuki, de legalább nem is megy.

Ha meg a motorral kezded, akkor nagyon jó sleeper lehet az autóból, csak éppen veszélyes az ilyen játék. Nagyobb feltöltő, nagyobb cooler, egy kis játék az ECU-val, aztán hopp, máris száguld az autó, mint a rakéta. Csak valahogy meg kellene állni, a gyári fékek meg nem erre készültek, a szokottnál gyorsabban vett kanyarban pedig kelletlenül tolja az orrát az autó. Neked pedig a zabszem se férne be, mert csúszkál a kocsi, mint disznó a jégen, de azért vigyorogsz, hogy a frissen felszedett szőke cicababa nehogy má' azt higgye, hogy valami gebasz van.

Nem jó egyik megoldás sem, ezért érdemes inkább a futómű felől kezdeni az egészet. Bár tudom, itthon ez nem divat.

2013. jan. 31. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 szántóvető ***** válasza:
motorral kezdjed hogy húzzonmintállat.Kivéve ha neoncsövet rax az aljára(amiért a csendőr büntet mert szabálytalan.)
2013. jan. 31. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :D Első válaszoló,kifejezetten feldobtad az estémet ezt köszönöm neked :DD Igazából PONT ezért akartam ezt valakitől megkérdezni,hogy mivel is illik kezdeni és akkor ezt most megtudtam,köszönöm!!!

Akkor kezdem a futómű felől a berhelést!!


Őszintét megmondva nem szeretném sem gyorsulási versenyeken használni,sem Underground 2-t játszani a városban,nekem ez az álmom,hogy a kis Golf-omat "felöltöztessem" általam megálmodott "ruhába" :DD Persze csajozásra is használnám mert ki nem használná???? de nem ez a célom,hogy most ezzel játsszam mindig a Janit!!

2013. jan. 31. 21:17
 4/6 anonim ***** válasza:

Én meg azt mondom hogy rakd el a havi 50-60at, és mikor összejön annyi hogy kijön egy normális motortuning, fék és futóműátalakítás együttes ára akkor egyben csináltasd meg az egészet. Utána jöhet az optikai rész.


Ugyanis ha apránként szerzed be az alkatrészeket akkor nagyon sokszor fogsz szerelőhöz járni aki belerakja neked, sokkal több pénzt otthagyva mintha egyszerre csináltatnál mindent.


Ez az optikai tuningra is igaz ha fényezési munkák is lesznek, , plusz jobb ha egyszerre, egy keverésből vannak fújva az elemek, pláne ha olcsón dolgoztatsz.

2013. jan. 31. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem kezd a NO FEAR matricával, meg az alumínium tanksapkával!

Legjobb tuning a ccm tuning.

2013. jan. 31. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A motort én nem piszkálnám, csak egy jó chippet raknék bele. Optikailag meg a szokásos: szép felni, sportos lökháritók, fóliák, stb. Én először teljesitményileg tuningoltatnám, hisz hiába néz jól ki, ha még nem bir menni :)
2013. febr. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!