Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Menyivel jobb a VW Passat 1.9...

Menyivel jobb a VW Passat 1.9 pd tdi mint az Opel Vectra B vagy Astra G 2. 0 dti 101LE (1998 évjárattól)?

Figyelt kérdés

2013. jan. 27. 15:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Astra eggyel kisebb kategória, nem ide tartozik.

Tulajdonképpen nem jobb semmivel, meg sokan szidják a PD motor miatt. De ha a kettő közül kéne választani, a Passat kéne, mert szerintem megbizhatóbb (többet bir ki), és nekem a formavilága is jobban bejön.

2013. jan. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De a Passat jóval drágább mint az Opel.
2013. jan. 27. 16:05
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Csak a B Vectrát ne !!!!
2013. jan. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Mi bajod a B vectrával?
2013. jan. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

4-es vagyok.

1.7 td Isuzu diesel B vectrám van. Azok közül a kocsik közül, amik nekem pénzben elérhetőek voltak, a B vectra tetszett legjobban. És dieselben ennél megbízhatóbbat nem fogtok tudni nekem mondani ilyen idős autónál. A fogyasztása is kellemes egy ekkora, 16 éves kocsihoz képest. Most télen 6.7-et eszik városban.

2013. jan. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A VW ráadásul túl van árazva a kategóriájához képest.
2013. jan. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Nekem egy 98-as B Vectrám van, 5 ajtós. Eddigi problémám vele egyedül a kuplung meghibásodása volt, meg a műszerfalat kellett kicserélni, mert tönkrement a kilóméteróra (csak az, a fordulatszám-mérő meg minden más rendben volt), de egy 400.000 futott autónál szerintem ez nem is csoda. Jelenleg 6-7 liter körül van a fogyasztása városban, hosszútávon kicsit kevesebb, a ECU 84 lóerőre van szabályozva. Próbáltuk 110 le körülire felnyomni, de akkor városban a fogyasztása drasztikusan emelkedett 8,5 literre (meg többre is). Ja, és Voxhaul motor van benne. Ha tehetném, akkor lecserélném egy szintén dízeles C Vectrára, vagy Insigniára :). A haverom viszont egy 99-es Passatot vezet(ett). Nemrég szabadult meg tőle, szó szerint. Az okok: a motort gyengének érezte, kényelmetlen volt hosszú utak alkalmával, a csomagtartó szerinte kicsi volt a kocsi méretéhez képest, a motorolajat szinte zabálta! A végén odáig fajult a dolog, 100 Km-en fogyasztott 1 liter motorolajat. Végül is nem tudom, hogy mennyire nyúzta, de ami sok, az sok. Egyedüli szerencséje, hogy aránylag jó áron adta el. Most egy C Vectrát vezet, meg van elegédve vele. (Hozzáteszem, alig kellett kitoldania a Passatéert kapott pénzt). Ami még az én Vectrámat illeti, bőségesen elég a 84 ló. Autópályán kihúztam a 185 km/h-t :). A csomagtartóba befér 260 liternyi bor, 15 literes palackokban, úgy hogy a kalaptartó a helyén maradt. (csak érdekességnek szántam)
2013. febr. 1. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

6os vagyok

És még amit fontosnak tartok, ajánlanám a használt autó németországban való vételét, hiteles szervizkönyvvel. Ettől megbízhatóbbat nem tudok.

pár példa: [link]


[link]

2013. febr. 1. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Nekem volt Passat pdtdi-m. csak jót tudok róla mondani. 5-6literes fogyasztás erő, nyomaték, hatalmas csomagtér, féktárcsát kellet cserélni a 3 év alatt míg megvolt, mást nem. 70000km hajtottam bele, kényelmes, jó minőségi autó. Sajnos összetörtem, felborultam vele harmad magammal az autópályán, természetesen semmi bajunk nem lett. Most egy Ford mondeóm van 4 évvel fiatalabb, árnyékába sem léphet a passatnak. Az piaci ára most annyi, mint annak a passátnak, ha még meg lenne. Ezzel forddal csak a probléma van, porlasztó csúcsok, turbó, füstöl a motor, szaraxik a klima stb. én passatot vennék csak elég drága.
2013. febr. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 rider74755 válasza:
csak annyival hogy Volkswagen nem Opel es ezzel elmondtam mindent
2013. febr. 2. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!