Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Bmw 316i - be érdemes chiptuni...

Bmw 316i - be érdemes chiptuningot tenni?

Figyelt kérdés
Bmw e36 coupé-t készülök venni, 1.6os motorral, erre fussa, a kérdés hogy mennyire éri meg egy chiptuning, sajnos a 102le nem tűnik soknak.
2013. jan. 31. 08:43
 1/10 anonim ***** válasza:
A chiptuning sem olcsó. Akkor már inkább erősebb motorral vennék Bmw-t.
2013. jan. 31. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Olyan 50.000 körül lenne a chiptuning, viszont jelentős változást nem lehet elérni vele ebben a kategóriában.

+10LE és +15NM nyomaték. Lehet, hogy meg sem éreznéd igazán :S

2013. jan. 31. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Második vagyok.


Keresztapámnak volt ilyen kocsija amúgy, az övé nem compact volt, hanem a 4 ajtós verzió, és ha jól emlékszem 97-98 évjárat. Iszonyatosan ment az az autó. 200 felett volt a vége. Első autónak bőven elég a 102LE. Nem fogsz benne csalódni!

2013. jan. 31. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

nem. inkább vegyél alapból erősebb motorral, pl 318iS, vagy 320.

max tíz ló, ami annyiért ami egy rendes csipsz nem éri meg.

2013. jan. 31. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szívó motorra felesleges chipet tenni.

Amúgy nem értem kezdőnek, első kocsinak hol nem elég 102 ló. Az is elvisz mindenhova.

2013. jan. 31. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. Nem első autó korábban volt saab 3000cd abban is 150 ló volt mint a 320i-ben de az egyáltalán nem volt dinamikusnak mondható. ez lesz az első bmw.
2013. jan. 31. 14:30
 7/10 anonim ***** válasza:
De miaz hogy erre fussa, ennyiért 1.8-asok is vannak, sőt 2 literesek, vegyél olyat szerintem, de bármit csinálhatsz ez nem lesz rakéta, a chiptuningtól sem, ha a 150 lóerős autó kevés volt neked, akkor sehogy sem lesz jó, barátkozz meg vele hogy ez ilyen lesz, vagy ha ez nem megy, nem kell 1.6-ost venni...
2013. jan. 31. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 fehérváripapa ***** válasza:

Szia! A chiptuning a tiltásokat és határértékeket tologatja el, hogy több üzemanyag égjen el...


Mérnökök kitalálták ezeket a határértékeket, és a +10Le sem fog jelentkezni, csak maximális fordulatszámon, talán épp a max fordulatszám feljebb tolásával, nem fogod megérezni! Inkább vegyél erősebb autót!


Elméletileg az én autómban is van chiptuning, semmit nem érezni, az 1.3 as motor chipppelés nélkül 240Le, chippelve elvileg +10% de semmit nem érezni a végsebesség nem nőtt, 240 fölé nem megy, viszont szerintem többet fogyaszt...


ENNYI!

2013. febr. 1. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Utolsó


RX8?

2013. febr. 1. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 fehérváripapa ***** válasza:

Nem az utolsó egyel régebbi, de nekem nem az utolsó RX8 am lesz! Sokan félnek tőle, meg szarozzák, de csak nem értenek hozzá! Sokan megvették a szarráhajtottat ócsóért, majd csodálkoztak amikor a hibák jelentkeztek! Meg aki azt mondja ő nullkilométeresen vette, és sosem hajtotta mégsem birt ki csak 60-70-80e -et... ugyanmár, ezt hitesse el saját magával, ezt azért veszi az ember hogy nyomja! hogy visitson, hogy élvezze a hegyi szerpentineket!


én bevallom, nyomom neki, de megadom neki azt az odafigyelést amit megérdemel (olajszint, hidegen nem pörgetni...)Most van benne 100e km... és még nem tűnik közelinek a felújitás! (ami akár otthon egy sima rebuild kittel két hét és 300e ft... főleg ha nem idegen az autószerelés)

2013. máj. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!