Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Teljesítménynövelés 1.4-es...

Teljesítménynövelés 1.4-es motornál?

Figyelt kérdés

Üdv!


Sokat foglalkoztatott már az a kérdés, hogy vajon hány lóerőt tudnék kihozni egy kis átalakítással a kis Ibizám 1.4-es 85 lóerős motorjából. Szó sincs arról, hogy ratyizzak vele a lámpánál, pusztán kíváncsi vagyok.


Tehát egy turbofeltöltő beépítésével, kipuffogórendszer cseréjével, chiptuninggal + eesetleg egy direktszűrővel menny lenne az eredmény?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2013. jan. 23. 21:36
 1/10 anonim ***** válasza:
Úgy hogy tartós és olcsó legyen semennyit. A jó munkáért elkért pénzt és az autót beszámítva pedig egy erősebb használtautóra is el lehet költeni.
2013. jan. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

pénz kérdése minden. gyakorlatilag a teljesítményt bármeddig növelheted (ésszerű határok között), az élettartam rovására. nagyon magas turbónyomással, kikönnyített versenyalkatrészekkel, megfelelően hangolt szabályzással nem lehetetlen elérni 200, de extrém esetben akár 400 LE-t sem. csakhogy ebből a pénzből vehetnél már egy ferrarit akár :)

Inkább vegyél egy ferrarit!

2013. jan. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 szántóvető ***** válasza:
34%
kipufogó chip szűrő=simán meglenne a 100 LE.ha többet akarsz akkor már a motorhoz is kéne nyúlni ami sokba kerülne.
2013. jan. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
1,4-es gyárilag szívó üzemű motor nem fogja elbírni a nagyobb nyomást,szóval 0,6-0,8bar a maximum. Maga a turbó blokkra építése is szép összeg lenne (leömlő gyártás,kipuff , cooler csövezés),és akkor nem beszéltünk a motor levegő többletét hogyan viszed be az égés térbe? Hengerfej munka,portolás,polírozás,nagyobb szelepek,vezérműtengelyek. Mivel több levegő van,több üzemanyag kell ->nagyobb injektorok. Mivel ez már teljesen egyedi autó VEMS-re kell programot íratni. Ez jobb esetben is min. 1 Mihály. Ha pedig nagyobb nyomást akarsz akkor főtengely ,hajtókar,dugó csere. Ha ez mind megvan már csak az erőátvitel ,és a futóművet kell a motorhoz erősíteni . Szóval a legértelmesebb (és legolcsóbb) dolog amit javasolni tudok, hogy nézd meg az autód motorpalettáján mi volt a legerősebb motor ,és azt rakd át bele.
2013. jan. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Legerősebb az Ibiza Cupra motor, de tényleg csak álmodozás szinten gondolkoztam ezen a dolgon. Minden esetre köszönöm a segítséget! :)
2013. jan. 23. 23:05
 6/10 anonim ***** válasza:
Hát szívó motor tehát nincs benne sok tartalék egy chip egy sportlégszűrő egy jó kipufogó GázpedálElektronika 100LE fölé nem nagyon lehet vinni. Egyébként édesanyámnak is ilyen autója van nekem Altea 2.0PDTDI 170LE:) raktunk neki egy chippet bele egy gázpedált elektronikát így picit jobb lett de ugyan úgy 1.4 maradt szóval így se kell tőle csodát várni . Ha teheted vegyél egy ilyet [link] na ebbe rakd be azokat amiket az 1.4hez leírtam és lesz kb 170LE
2013. jan. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 szántóvető ***** válasza:
PD TDI motor?nem ez az amelyik konstrukciós hibával küzd?mér nem gyártanak ilyet.
2013. jan. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 szántóvető ***** válasza:
*már
2013. jan. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A PDTDI-nek csak a PD elem a betegsége az enyémbe 171000KM után sincs semmi gond..
2013. jan. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Gázpedál elektronika = lehúzás röviden. A PD jó konstrukció,csak sokan nem törődtek vele és köpködték h. sz*r... holott láttam már olyan pd-t amibe több mint 400K km volt,betartva minden szervíz,és hibátlan a mai napig.
2013. jan. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!