Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Segítség! Beragadt a kocsiajtó...

Segítség! Beragadt a kocsiajtóm mert ráfagyott az eső/ónoseső, nem merem erőből tépni, hogy ne legyen baja a zárrendszernek. Mit cisnáljak?

Figyelt kérdés
2007-es 5ajtós Focus. Volt már ilyen, hogy kicsit ráfagyott és nehezen nyílt, de ez most komolyabb.

2013. jan. 22. 11:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Öntsél rá kéz meleg vizet, lassan, és várj egy kis időt.
2013. jan. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
kösz de már sikerült megoldani, másik ajtó nyílt és belülről toltam.
2013. jan. 22. 11:43
 3/9 anonim ***** válasza:

1-es v ok. Az ajtónál a szigetelő gumit fújd be szilikon sprével és nem fog tudni hozzá fagyni,+ még az ablak üvegnél is beszoktam ,leengeded az üveget és a sínekbe belefújsz,és az sem fog befagyni.

Bevált dolog!!!!!

2013. jan. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Remélem nem ragadsz majd bent a kocsiban. §:-D
2013. jan. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Legközelebb hasonló problémára:

kulcsot öngyújtóval felmelegíted, beteszed, vársz néhány másodpercet és már nyíli is. Persze ha nem dohányzol akkor ez ugrik... :)

2013. jan. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem a zár fagyott be neki szerintem, hanem az ajtó szigetelő gumija fagyott oda a kasznihoz.

Egyébként nekem mindkét őrületben volt részem az idén.

1. a kulcsot be sem tudtam dugni a zárba, úgy belefagyott a víz. De hordok a zsebemben zárolajozó-jégoldót. Azt belefújtam, és kb.5 perc múlva már működött.

2. az ajtó gumija odafagyott a kasznihoz. Az ajtókeretet körbeütögettem ököllel, majd óvatosan próbáltam nyitni. Ahol engedett, ott bedugtam a kezemet, és szépen lassan felfeszegettem. Mindez amellett, hogy szilikonnal be volt fújva előtte. Azt mondják, a szilikonzsír a hatékonyabb megoldás...

2013. jan. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

ha kizáródott az autó, és nem nyílik akkor a gumihoz van odafagyva, ha húzod vagy tolod bellülről akkor le is szakadhat a szigetelő gumi, langyos vízet vagy hideg vízet önts végig az ajtónál körbe, és akkor már nyílik is, de ne forrót vagy meleget, mert elpattan az üveg,

én pár napja jártam így hogy az egészet belepte a hó, meg összefagyott, a vezetői ajtóra öntöttem langyos vízet, és nyílt is, beindítottam, mikor kicsit melegedett a motor, rákapcsoltam a fűtést, meg a hátsószélvédő fűtést, és pár perc múlva már minden ajtót lehetett nyitni, mert belülről kapott meleget és már nyílt is

2013. jan. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
6-os Én 25-éve használom a szilikont és nem szokott befagyni, a külső ónos eső az más mert páncélt képez kívülről.Lehet ,hogy nagy mosáson volt az autó és letörölték a szilikont róla, az ablak síneket is fújom és az sem fagy be!
2013. jan. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem volt mosáson az autóm...

Az is lehet, hogy tesszkógazdaságos minőségú a spray.

Következőre jobbat veszek.

2013. jan. 23. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!