Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan lehet csökkenteni egy...

Karaj sült burival kérdése:

Hogyan lehet csökkenteni egy 2 ütemű robogónak a fogyasztását?

Figyelt kérdés
Az említett motor egy peugeot speedfight 50ccm iron-x típusú robogó. Nem tudom pontosan mennyit eszik, de szerintem jóval többet mint egy átlagos robogó. Úgy 4 litert eszik százon. Ezt szeretném csökkenteni. Nem baj ha lomhább vagy lassabb lesz, csak 3 liter/100 km körül legyen a fogyasztása. Tippeket kérek ! :)

2013. jan. 19. 17:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az a 4 liter rengeteg. Légszűrő tiszta?
2013. jan. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Jól kitisztitani levegőszűrőt, gyertyát, kipufogót, meg hasonló dolgokat, és a karburátoron ha lehetne állitani egy kicsit.
2013. jan. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ne hajsd!
2013. jan. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem hajtom. A gyertya kivan cserélve, az igaz hogy pörgős robogó, szerintem ez is a hiba. Nekem nem szükséges, hogy pörögjön. Azt hiszem a görgőkkel kell valamit kezdeni, de én nem értek hozzá, meg nem akarom elrontani. Mennyibe kerülne egy szerviz, úgy hogy megtisztítanak mindent rajta? A motor nem garanciás.
2013. jan. 19. 21:58
 5/12 anonim ***** válasza:
Sokkal lejjebb nem tudod levinni. Ez én robogóm 3 litert eszik ha alig húzom a gázt, de átlagosan 3,4-et bevágja.
2013. jan. 19. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Ilyen benzinárak mellett így elég nehéz lesz... gondolkodom hogy lecseréljem-e e 4 üteműre...Abból is inkább supermoto-ra vagy egy robogóra... Merthogy inkább suliba járnék vele... arra jó az is ... Milyen supermoto-k vannak 50-es kategóriában ??
2013. jan. 23. 19:49
 7/12 anonim ***** válasza:
Supermoto tuti nem fog kevesebbet enni szerintem.
2013. jan. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Megnéztem a levegőszűrőt... és az a szivacs ami a levegőt szűri az tiszta benzin szagú meg a tok alján is volt egy kis benzin... ez tuti valami rosszat jelent... talán ettől eszik olyan sokat ez a motor... meg néztem videókat és ott 80 fölött mennek az ugyanilyen robogók mint az enyém... de az enyém csak 70 el megy ... mi a probléma ????
2013. jan. 23. 23:17
 9/12 rezsici92 válasza:

sok mindentől lehet ez a probléma 1.a karbin próbáld állítani a magasfordulati tűt h menjen is és ne egyen olyan sokat

2.lehet h a gyujtás nem a megfelelő időben van ettől nem is megy úgy a motor és a fogysztásra sem kedvező.

3. ha nem megfelelően lett bejáratva lehet h kopottak a gyűrűk.

4. vagy amit elöttem is mondtak lehet h a variátor görgőket kicserélték már könnyebre ettől pörgősebb a motor de jóval többet eszik.

2013. febr. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Csak akkor miért áll benzinben a levegőszűrő ??
2013. febr. 10. 01:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!