Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem pörög a bal oldali kerék,...

Nem pörög a bal oldali kerék, de miért?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


VW polo ról lenne szó,ugye most nagy a hó a garázsba akartunk bejárni,de nem tudott feljönni a kocsi de észrevettem,hogy csak a jobb oldali kerék kapar,a bal oldali meg se mozdul.ez nem tudom van rá magyarázat,hogy miért?vagy valami nem jó?remélem értitek mire gondolok.


2013. jan. 17. 16:22
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
A " Mercis " kollegánál a válasz ...ez a diferenciálmű lényege ,és működése...
2013. jan. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
köszönöm,Bár kicsit furcsa volt h 1 kerékkel akarta magát felhúzni,de megnyugtatóak a válaszok.
2013. jan. 17. 22:30
 13/16 anonim ***** válasza:

Nem értem W124300TD-t ki pontozta le, mitől lett csak 66%-os, amikor az ő válasza 100% pontosságú.


#2: Azért pontoztalak le többek között én is, mert ahogy ott leírtad, az sületlenség:

"Egyszerre mindig csak az egyik első kereket hajtja a motor. [...] A differenciálmű miatt van, ami nem engedi, hogy egyszerre mindkét kerék hajtott legyen."

Ezzel szemben a valóság az, hogy mindig mindkét kereket hajtja a motor, azonos nyomatékkal. Bár az egyik kerék elpörög, de amekkora erővel fékezi a kipörgő kereket a talaj, pontosan ugyanakkora erőt a másik kerék is átad a talajra, csak mivel ott jobb a tapadás, forogni nem fog.

2013. jan. 17. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
"Ledifferált" Ilyenkor nem lenne hátrány egy diffizár.....
2013. jan. 18. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

A lepontozásokat sokszor én sem értem ...

De vannak itt "jóindulatú " tagok :)

2013. jan. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Ez a viselkedés teljesen normális ha a jobb kerék alatt jég van, vagy nagyon kicsi súly jut rá. Nekem is kellett szégyen szemre 10 centit tolni egy tökéletes műszaki állapotú céges kocsit emiatt.
2013. jan. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!