Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem pörög a bal oldali kerék,...

Nem pörög a bal oldali kerék, de miért?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


VW polo ról lenne szó,ugye most nagy a hó a garázsba akartunk bejárni,de nem tudott feljönni a kocsi de észrevettem,hogy csak a jobb oldali kerék kapar,a bal oldali meg se mozdul.ez nem tudom van rá magyarázat,hogy miért?vagy valami nem jó?remélem értitek mire gondolok.


2013. jan. 17. 16:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Lehet hogy az megtudott tapadni csak az kevés volt az autó egész súlyának a vonszolásához. Menny ki vele egy parkolóba nyomj egy kövér gázt engedd fel a kuplungot és figyeld meg hogy elkapar az is.
2013. jan. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
25%
Egyszerre mindig csak az egyik első kereket hajtja a motor. Ez a többi autónál is így van. A differenciálmű miatt van, ami nem engedi, hogy egyszerre mindkét kerék hajtott legyen. Az az oka, hogyha kanyarodsz, akkor a külső kerekeknek többet kell pörögni, de ha ugyanazzal a sebességgel pörögne, mint a belső, akkor feszültség lépne fel a kaszniban, ha egyáltalán úgy tudna fordulni az autó.
2013. jan. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
55%
Azért pörgött csak a jobb,mert ott valószínű kevesebb súly került a kerékre,és mindig az a kerék pörög ki amelyiknek könnyebb hajtani. Próbáld ki,hogy a kocsival úgy állj meg,hogy a jobb keréken legyen nagyobb súly,akkor a bal fog kikaparni..
2013. jan. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
84%

Ez a differenciálmű lényege.

Feladata a hajtott oldalak felé a nyomaték átvitele, fordulatszám különbség lehetővé tétele mellett.


"Ha egy járműnek merev hajtott tengelye van, a két hajtott kerék azonos fordulatszámmal forog. Ez azonban csak egyenes haladáskor kívánatos, kanyarodáskor a külső íven futó keréknek nagyobb, a belsőnek kisebb utat kell megtennie mint a jármű középvonalának, tehát különböző fordulatszámmal kell hogy forogjanak"

2013. jan. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

2-es vagyok. Miért szavaztatok le?

(alapból hidegen hagy, de nagyjából a a többiek is ezt írták

)

2013. jan. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
55%
mert erosen felreertheto amit irtal,ha ertenel hozza te is latnad pl:"Egyszerre mindig csak az egyik első kereket hajtja a motor" vagy:"A differenciálmű miatt van, ami nem engedi, hogy egyszerre mindkét kerék hajtott legyen. "
2013. jan. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Ok.
2013. jan. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
De ne vedd ezt a szivedre,nem a szemelyed ellen iranyul hanem a valasz helyessegere.
2013. jan. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
Én értettem mit írt.
2013. jan. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Azt hogy mit irt nehezen,azt hogy mit akart irni azt meg a tobbiek is ertettek...
2013. jan. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!