Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vw vagy bmw? Nem pont ezekre...

Kova 55 kérdése:

Vw vagy bmw? Nem pont ezekre gondolok, csak a paramétereik alapján melyiknek erősebb a motorja? Melyiknek olcsóbb a fenntartása? Szóval melyiket éri meg jobban?

Figyelt kérdés

[link]


[link]



2013. jan. 16. 20:58
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Az M47D20-szal (a 136 lovas 320D, ) nincs gond, a M47TUD20 (150lovas 320D) hajlamos két betegségre, 150E környékén hajlamos leszakadni az ékszíjtárcsáról a gumibetét, illetve a rázkódástól lelazulhatnak a pillangószelepek rögzítőcsavarjai, és így belehullhatnak a blokkba.


Az ékszíjtárcsa cseréje ~50E, és a következő 150E-t is kibírja, a pillangószelep csavarjai meg ellenőrzés után némi kétkomponensű ragasztóval üzembiztosan rögzíthetők. Tudom, kókánynak tűnik, de bevett módszer.


Ennyi baj van vele, nagyságrendileg nem jelentős összeg.


A Passatből viszont felejtős a 2.5-ös V6, inkább egy 1.9-es TDI-t nézz, a 2,5-ös nem egy jól sikerült blokk.

2013. jan. 16. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Ahogy az elottem szolo irta : menekulj a vw 2.5 v6 dizelmotorrol -iszonyatosan szervizigenyes !
2013. jan. 17. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Kedves # 9-es.

Aláírom, hogy annál az oldalnál hitelesebb oldal nincsen.

De az az oldal leginkább Németországra hiteles, ahol nagy távolságok vannak, és nem annyira röghöz kötöttek az emberek, mint itthon. Lehet, hogy az első 4 oldalon nem éri el a 6 litert sem a fogyasztás, de azért ők valószínűleg hosszú távra használják autójukat. És ha így van, akkor az a 6 liter már nem is olyan kevéske (az én Isuzu 1.7 td-m talán még 5-öt sem eszik hosszú távon). És ha végiglapozzuk a többi oldalt, akkor látszik, hogy a fogyi azért a felmegy 8-9 literre.

Most nem tudom a %-at pontosan, de van rá egy séma, hogy az átlagfogyasztást hogyan kellene megadni. Nem mindegy, hogy az ember hány % autópályát, és mennyi % városi közlekedést számol bele.

2013. jan. 17. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
A VW 2.5 TDI-je egy elba*ott motor. Úgyhogy a BMW-t vedd. És ne félj, nem drágább a fenntartása, mint más hasonló autónak.
2013. jan. 17. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
köszi a segítségeket!
2013. jan. 17. 18:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!