Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire befolyásolja egy...

Mennyire befolyásolja egy autó teljesítményét, ha gázossá lesz alakítva benzinesből?

Figyelt kérdés

2013. jan. 13. 23:52
 1/9 anonim ***** válasza:
33%
Ne alakkíttasd át, mert a mocsok politikusok pár hónap és felviszik az adóját, hogy ne érje meg.
2013. jan. 13. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a tanácsot, a kérdésemre is tudsz válaszolni? gondolom valamilyen szintű teljesítmény csökkenés van, de arra vagyok kíváncsi mégis mennyi.
2013. jan. 14. 00:02
 3/9 anonim ***** válasza:

Csökken, de nem igazán észrevehető, ha jól tudom.

Egyébként tényleg fel fog menni az ára.

2013. jan. 14. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Csökken a maximális teljesítmény és gázból kilóra többet fogyaszt mint benzinből. Vagyis ha nem szoktad kitaposni a kocsi belét, akkor valszeg nem sokat veszel észre. Átalakítani ugyanakkor már nem éri meg, mert figyelembe véve a megnövekedett fogyasztás, az átalakítás költségeit és az aktuális jövedéki adó változásokat, soha a büdös életben nem térül meg.
2013. jan. 14. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
50%
A motorban teljesítmény csökkenés nem igazán lesz, viszont gyakrabban kell az autót szervizelni, illetve a gázt is külön le kell műszakiztatni néha, ami szintén drága. Valamint mélygarázsokba se lehet behajtani. Ezt már csaqk tetézi a sok mocsok politikus, akik felvszik az árát. Szóval kizárólag bajt okozol vele magadnak!
2013. jan. 14. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A 28/2011. (IX.6.) BM rendelet hatályba lépése óta a mélygarázsokban is lehet parkolni bizotnsági szeleppel felszerelt LPG autókkal.


[link]


[link]

2013. jan. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
nem megy úgy a gázzal a kocsi mint benzinnel!! szval kvára vissza vesz az auto teljesítményéből! majd előzésekkor rájössz..
2013. jan. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Na, nekem konkrétan benzin-gázos autóm van és igen a gáz visszavesz a teljesítményből, lomhább lesz vele az autó és gáz ból többet is fogyaszt az én kocsim benzinből városban kb 9 litert eszik gázból 11,5 litert, namármost mivel ezek a f*sszopók felemlték a gáz adóját és tovább emelik csökkent a különbség a gáz és a benzinüzem között Forintálisan én gondolkozom rajta, hogy már csak benzinnel fogok járni mert már nem éri meg nagyon és ez csak rosszabb lesz, én így vettem a kocsit és nem is volt túl drága tehát mindegy de be nem szereltetném manapság a gázt mert ez csak akkor fogja megérni ha a benzin árát még jobba felb*sszák de a gázét nem, erre kicsi az esély.
2013. jan. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Gyengébb lesz érezhetően! De normális közlekedésnél ez majdnem mindegy nem sumahereknek való a gázosítás, kb olyan mintha 5en ülnének a kocsiban mindig, vagy mikor egy kisebb autóban bekapcsolják a klímát. Viszont az nem igaz hogy nem éri meg. Literenként 150 ft különbségre én ezt nem mondanám. Érdekes ,az emberek 5-6ft benzináremelés előtt is képesek hosszú sorokban tankolni a kutakon de 150 ft különbség meg nem éri meg nekik,mégha a többletfogyasztás miatt ez kb "csak" 100-120 ft is,hmm..
2013. ápr. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!