Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen a fogyasztása a Mercede...

Kiralylany85 kérdése:

Milyen a fogyasztása a Mercedes A osztálynak? Mi a véleményetek róla?

Figyelt kérdés
Megbízható autó? Alkatrészek, javítása drága?

2013. jan. 11. 16:30
 1/9 anonim válasza:
100%
Engem is érdekel a dolog, nagyon megtetszettek az A-s mercik. Bár szerintem majd csak jővőre tudok venni egy használtat 6-700 ezer forint körül. Azért írok, hogy lássam a válaszokat.
2013. jan. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

a régiek már nyűgösebbek, mert nagyon kicsik méretben. alig lehet elférni. de relatíve jó fogyasztásúak.

spritmonitor.de és ott megmutatja mennyit mennek.

2013. jan. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Alex67 ***** válasza:
77%

Belül kisebb, mint amire a külső méretei alapján először gondol az ember, így ha családi autónak szánod, mindenképp gondold át.

Egyetlen komoly típushibája van, ami valamennyi első generációs + facelift-es változatára igaz, ez pedig a kormánymű. Akárhogy is vigyázol rá, karbantartod, rendre idő előtt tönkremegy, és sajnos nem filléres tétel a javítása/cseréje.

A gyári alkatrész aranyárban van, és ugyanolyan hitvány minőség, mint a kínai utángyártott.


A futóműve kemény, rugózása feszes, és sajnos elég érzékeny a kátyúkra.

Az útfekvése a feszes rugózás miatt jó, de ez a menetkomfort rovására megy.

Az első futóműnél általában a kormányösszekötőt, míg a hátsó futóműnél a lengőkarokat kell "sűrűbben" cserélni.

A kasztni a magas építése miatt, dinamikus városi vezetés (főként sűrű gyorsítás, megállás) esetén előszeretettel "bólogat".

Nyílt terepen autózva jól észrevehető, hogy kifejezetten érzékeny az oldalszélre, ezért szeles időben egy előzésnél ezzel mindenképp fokozottan számolni kell.


Amennyiben mindenképp ilyet szeretnél, akkor a hosszabb tengelytávú változatot válaszd, az valamivel stabilabb.

Felszereltségét tekintve hozza a Mercedes színvonalat, hisz már az alap Classic kivitel is a kategória átlagánál gazdagabban felszerelt.

Az értékét is jobban tartja, mint riválisai, féke kifejezetten jó.

A hátsó sorban nincs fejedelmi helykínálat, de nem is egy szedánról beszélünk.

Kerüld az üvegtetős változatot, mert gyakorlatilag az összes beázik, hiába hazudja a tulaj, hogy nem.

Az automata váltó ha megadja magát, az igen fájdalmas anyagi téren, ezért Én a manuális váltóval szerelt példányokat ajánlom.

Sajnos a dízelek között rengeteg a lehajtott, karbantartatlan példány, ezért nagyon óvatosan a vásárlással. Valós km futással rendelkező darabot itthon ne is keress, mert reális áron kizárt, hogy van ilyen.

Mindenképp nézz szét külföldi hirdetési oldalakon mielőtt megveszed. Szánd rá az időt, megéri!

2013. jan. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Mennyi lehet ha külföldről kell behozni? Milyen papírokat kell elintézni és azok mennyibe kerülhetnek??
2013. jan. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi Alex67 a részletes véleményt! Max. 2 M Ft-ig nézelődöm, ezek a Mercig 2007-es évjárat körül vannak. Persze ha találnék 1,8 M-ért, azt sem bánnám, de a kilométer tényleg gyanús, h. egy 2007-esnél 70 ezer km van benne, persze szervizkönyv nincs. Szóval ha drágák az alkatrészei is nagyon, akkor lehet, h. nem a Mercire fog esni a választásom. Várom a további ötleteket, milyen megbízható kisautót ajánlanátok egy nőnek, aki lehet, hogy hamarosan gyereket is beleültet majd? Főleg városban fogom használni, de azért a fogyasztása fontos, h. jó legyen!
2013. jan. 12. 10:16
 6/9 4165 ***** válasza:
Alex a 168-asról írt neked, tudomásom szerint/nem a piacon hallottam/ , a 169-esből nincs L verzió. Ha ennyit szánsz rá, a szinte tökéletes példánynál menj be a tulajjal egy márkaszervízbe. Ha beleegyezik, neki megmondják, hogy mikor és milyen szervízek voltak igazolva. A 169-esről olyan rosszakat nem hallani. A fogyasztásról annyit, hogy az 1.3-as Swiftem városban nyáron 7, télen, hidegben 8-9. A dízel motorja talán ugyanaz a 668-as, mint a régié. A benzinről nem tudom biztosan. Egy dolog biztos. Ha nem ismered az MB-t, ne ez alapján itéld meg. Dízelnél figyelj rá, hogy részecskeszűrő ne legyen/nem tudom, hogy van-e mindegyiken/, mert a leírt használat mellett esélyes, hogy az asszony jobban fogja ismerni a szerelőket, mint téged.
2013. jan. 29. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
A 169-esek már nem olyan nyűgösek mint a 168-asok. Benzinesek felejtősek, DPF nem mindegyik CDI-n van (talán 2008-tól már széria), viszont egy-egy porlasztófelújítás, kéttömegű lendkerék stb befigyel. De szerintem ezek a dolgok minden dízelnél előjönnek idővel. Aki ilyet vesz, az számoljon vele.
2013. ápr. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

A 150-esem van, s bizony a városban megeszi a 9-10L-t, de kint gyorsúton sikerult levinnem 6,4-re..

ezen kívul csak ajánlani tudom!!!

(az enymém 2009-es)...

mivel a Mercedes-ben volt vásárolva, így 6 évig ingyenes az olaj, hutovíz, stb. csere...

2013. jún. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

A W169 180 CDI városban 6,5-6,8, azon kívül 5,5l-ből eljár. Igen hajtós 170-190 pályatempóban sem eszik 7 felett. Nincs mindegyiken DPF, kettőstömegű viszont igen.

Ezek OM640 motorok, szerkezetileg azonos a 160-180-200CDI, a különbségek a turbóban, illetve a vezérlőelektronikában vannak (illetve a 160-ason más a váltó). A 180CDI-t azért javasolnám inkább, mert waste-gate turbófeltöltője van és nem változó geometriás. Kicsit gyengébb, de aki ilyen autót vesz, az úgysem gyorsulgatni akar.

Volt dolgom 150-es benzineshez is, az nekem gyenge volt, de városba elég lehet.

2013. szept. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!