Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szeretnék venni egy nagymotort...

Szeretnék venni egy nagymotort, jogosítvány nélkül hogy lehet?

Figyelt kérdés
Arra vagyok kiváncsi, hogy nekem ugyan nincs jogsim, de én venném és lennék az üzembentartó. Akkor így hogy lenne a biztosítás? Ami ugye attól függ mióta van jogsim stb. Hogy van ez pontosan?

2013. jan. 11. 13:43
 1/7 anonim ***** válasza:

nincs hozzá jogsid akkor minek rá biztosítás??

azé hogy kölcsön tudjad adni akárkiknek?

2013. jan. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
de most nem ez volt a kérdés, nem azt kértem hogy kérdéssel kérdésre. Csak tudni szeretném, hogy ilyen estben mi a teendő, mivel fogalmam sincs hogy ez esetben hogy működik a dolog.
2013. jan. 11. 14:01
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom a biztosításnak nem feltétele a jogosítvány. Persze ha van akkor változhat a tarifa, ha nincs gondolom drágább.


De egy biztosítót kérdezz meg róla inkább.

2013. jan. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Sem az adásvételnek, sem a biztosításkötésnek nem feltétele, hogy legyen jogosítványod. Ugyanúgy megveheted a motort, mintha lenne, átírásnál senki sem kéri el a jogosítványodat. A biztosítás is lehet a te neveden, a biztosító ismeri azt a változatot, hogy az üzembentartónak nincs jogosítványa a járműre. Persze a tarifa ettől is függ, de a biztosítást megkötheted.
2013. jan. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszi
2013. jan. 11. 14:08
 6/7 anonim ***** válasza:
Gondolom ha már meglesz a moci akkor természetesen jó magyar törvényt tisztelő honpolgárként nem is akarsz menni vele?
2013. jan. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Már nem azért, kedves első és 6. válaszadó, de mi van ha a kérdező másnak akar motort venni úgy hogy az ő nevén van?

De ha más is az oka akkor se ez volt a kérdés. Ha jogsi nélkül megy ő baja, nem az enyém.

2013. jan. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!