Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Honnan tudom kideríteni, hogy...

Honnan tudom kideríteni, hogy mennyit fogyaszt egy kocsi?

Figyelt kérdés
Tudom hogy hülye kérdés de nem értek hozzá egyáltalán. Anyukám kocsijáról van szó, egy automata honda jazz. Rá van írva valahol a forgalmin?
2013. jan. 11. 12:39
 1/6 anonim ***** válasza:
nincs, gyári megadott fogyasztást lehet nézni az interneten vagy a könyvében van benne, teletankolod első kattanásig a kúton lenullázod a napi számlálót aztán mikor 300-400km mentettek a kocsival ugyanannál a kútnál megint első kattanásig tankolod aztán már csak ki kell számolni a betöltött üzemanyag és a megtett km alapján
2013. jan. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Csurig tankolod (mondjuk 5. kattanásig), mész vele 80-150km-t, visszamész ugyanahhoz a kútfejhez, ismét csurig tankolod, majd a megtett út és a beletankolt üa viszonyából kiszámolod.

Egy autó fogyasztása nem attól függ, hogy mennyit írnak rá az autósújságok vagy az autóskártya. Sok mindentől függhet (vezetési mód, motor állapota, egyéb alkatrészek állapota, autó terheltsége...stb)

2013. jan. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Teletankolod, mésy vele párszáz kilómétert, megint teletankolod. Így megtudod, hogy adott távolságon hány liter üzemanyag fogyott el. Abból már kiszámolható, hogy 100-on mennyit eszik. A szervízkönyvben a gyártó által megadott fogyasztás van, ami nem mindig fedi a való életben produkált fogyasztást.
2013. jan. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Beviz Elek ***** válasza:

Ahogy írták! Telenyomod, nullázod, mész, telenyomod. Bár nem értem, hogy miért kell ugyanaz a kútfej... Esetleg 1-2 deci elcsúszhat, ha máshol nyomod, de azt sem hiszem. Szerintem a mérő többet csal....:D

Én úgy szoktam, hogy telenyomom, nullázom, ha majdnem kifogy újra telenyomom és számolok. Itthon teleraktam, Makóban pótoltam a hiányt, Erdélyben pedig mikor kifogyott újra tele. A két tankolást összeadtam, km-et megnéztem, 6,8l/100km. Megpakolva hajtottam rendesen...

2013. jan. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Azért kell ugyanaz a a kútfej(és nem az első kattanásig folyatni), mert eltérő átfolyási sebessége lehet két különböző oszlopnak. Van olyan Mol kútfej, ahol első kattanás után még vagy 3 lityit beletöltök, mert olyan gyorsan ereszti át a benzint, hogy hamarabb felcsap, és ezzel leállítja a töltést. Van olyan Lukoil kút ahol vagy 5x annyi ideig töltöm tele a tankot, és az első leállás után is csak 2-3 decit tudok rátölteni.
2013. jan. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
teletank után mész vele 100 km-t, (akkor jobb ha nem 10 km-s városi távokat mész vele), rátankolsz és amennyi rámegy, anyit evett.
2013. jan. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!