Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Trabant 1.1 - Menjen vagy...

Trabant 1.1 - Menjen vagy maradjon?

Figyelt kérdés

Alig fél éve van meg a Trabant 1.1 Limusinom (pár száz km ment bele), esedékes a műszaki vizsga, de most nagyon szívom a fogamat. Két dolog forog az agyamban: 1. gyorsan eladni a szopás minimalizálásával; 2. bízni egy nagyobb fokú megbízhatóságban és fun & use autóként tartani.


Karosszéria "rendben", motor szépen megy, de az elvégzett - elsősorban - futómű felújítás után legszívesebben felgyújtanám az egészet: a balfácán (=én) felismeri hibáját.

Vegyük sorra:

- nem igaz, hogy olcsó az alkatrész, mert csak 4 új silány minőségű lengéscsillapítóra nagyker forrás ellenére egy másik Trabi ára megy el (átírás nélkül persze).

- nem igaz, hogy kapható minden hozzá: kritikus első lengőkar talpassal (ritka, és qrva drága), kommersz féltengely gumiharangot nagykerből nem sikerült beszerezni, csak helyettesítőt.

- típushibák tömkelege (karbi, kuplung, váltó, kiforduló hátsó kerék, hűtőtörés, fékmunkahengerek silánysága, gyújtás).

- nem típushibák előfordulásának réme: a VW blokkon kívül minden bekrepálhat a bajuszkapcsolótól az önindítón át a fékerőelosztóig.

- fogyasztás: 7l a minimum, bár a 12 litert is eltűröm, csak legyen stabil a gép.

- lelkiismeretes szerelő az zsebbenyúlós, de ő sem csinál csodát, magam sajnos nem tudom szerelni.


Amire megvettem a gépet: havonta egyszer-kétszer (!) elmenni valahova a városba, de nagyon ritkán több száz km-t letekerni vele egyszerre utazás formájában. Nem egy nagy igénybevétel, de ezt nyikkanás nélkül tudnia kellene, mert nem a szerelőhöz akarom huzigálni, hanem végezni a dolgom.

Mondhatni nyilvánvaló a leírtak fényében, hogy nekem nem való ez a jármű. Azonban a kevéske autós élettapasztalatom miatt kíváncsi vagyok a Trabisok/exTrabisok véleményére:


Szálljak le a szopórolleről mielőtt az begyorsul, vagy csak túl sötéten látom a közös jövőt ezzel a kocsival???



2013. jan. 9. 20:18
 1/8 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem ne foglalkozz vele. CSomót költesz rá és sohasem fogja visszahozni azt a pénzt. Egy igazi pénznyelő és valóban egyáltalán nem megbízható gép. Add le bontóba, vagy próbáld rásózni valami hülyére és gyűjts egy valóban használható autóra. A trabant ma már sajnos nem az. Vannak nagyon jó állapotúak, de azok is inkább valók dísznek, mint közlekedési eszköznek.
2013. jan. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
kedves kérdező mindenféle gúny dac és gusztustalanság nélkül autóstárként szólnék hozzád ezzel a kocsival de lehetőség szerint és a kedvező csillagállásra való tekintettel menj ki egy rétre locsolj bele az utastérbe nem több mint 13.4 liter 95ös benzint és gyújtsd fel,persze zokoghatsz közben csak ne lássák, amekkora összeget ráköltenél havonta azt meg utald el nekem:)
2013. jan. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Írd össze, hogy mennyit kellene költeni rá,és azon vegyél egy fiatalabb Opel Astrát.
2013. jan. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Napkiraly ***** válasza:
mielőtt jönnek a trabantbűvölők, én naponta megyek annyit az autómmal, mint te egy hónap alatt. Ehhez képest évente kell hozzányúlni. Nem erre van szükséged, vegyél mást
2013. jan. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
67%
Jól látod a szopórollert, menekülj amíg lehet és nincs benne túl sok pénzed, trabantozni nagyfokú fanatizmussal és szerelési tudással érdemes, de első autónak felejtős.
2013. jan. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Áhh, ez felejtős de nagyon!
2013. jan. 9. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is add el és vegyél egy új személygépkocsit (vagy egy, alig 10 éves használt autót).
2013. jan. 10. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Cseréld le kétüteműre!
2013. jan. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!