Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mikor mondják egy kocsira,...

Mikor mondják egy kocsira, hogy munkaeszköz is?

Figyelt kérdés

Nem akkor ha valaki fuvaroz vele, vagy pl. üzletkötő, menedzser járja vele az országot?

Mert ismerősöm eddig 20km-re járt dolgozni busszal. Most vett egy kocsit és azt mondogatja, hogy ez neki munkaeszköz "ez hozza a pénzt".

De szerintem hülyeség, hibásan használja a szót, nem?


2013. jan. 5. 19:10
 1/4 anonim ***** válasza:

:) Én is jártam "dolgozni " vele...és valóban hozott pénzt !

Csak ügyeskedni kellett.......

2013. jan. 5. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Akkor munkaeszköz, ha nélküle nem tudná elvégezni a munkáját (pl. pizzafutár, taxis, fuvaros, stb.). Ha csak arra használja, hogy eljusson vele a munkahelyére, ahová egyéb módon is eljutna (gyalog, közösségi közlekedés), akkor nem. Ebben az estben inkább plusz kiadás a kényelemért. Az, hogy ezért ki mennyit képes fizetni, egyénenként változó.
2013. jan. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

De.

Munkaeszköz akkor, ha munkaidőben a munkáltatójának (legyen az saját maga, ha valaki vállalkozó, vagy egy cég, ha alkalmazott) céljára használja az autót.

A munkába járás nem meríti ki ezt a fogalmat több okból sem.


Megjegyzem, az én munkahelyem 230km-re van a lakóhelyemtől. Így autóval járok be. Megtehetném ezt busszal, vonattal is, csak akkor egy fél napom rámenne és költségesebb is. De az autó nem munkaeszközöm, teljesen más munkakörben dolgozom.

2013. jan. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Erre tényleg hülyeség mondani, de viszont, tény, hogy mobilabb és gyorsabb, mintha busszal járna.

A másik: a járőrautó (biztonsági őröknek is) munkaeszköz. Van aki, a szerszámokat cipeli vele. Lehet olyan nagy a csomagja, hogy a buszra, már nem férne fel.

2013. jan. 6. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!