Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért mondják, a dizel autókra...

Miért mondják, a dizel autókra, hogy naftára megy?

Figyelt kérdés
És a kutakon mi különbség benzin és benzin közt? A fagypontjuk?

2012. dec. 25. 00:27
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem hallottam még ezt a kifejezést.

A kettőt viszont ne keverd, a diesel és a benzin két különböző anyag. Benzin és benzin között viszont csak az oktánszám a difi és az esetleges adalékanyagok, de ezt a kutakon is látnod kell.

2012. dec. 25. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%

Vannak, akik naftának hívják a gázolajat. Erre utalhat a "naftára megy" kifejezés.

Az egyes benzinek között meg sokféle különbség lehet. Akár a fagypontjuk is eltérhet, bár ennek benzinnél nincs nagy jelentősége, mert nem szokott megfagyni. Az átlagember számára legjobban ismert különbség az egyes benzinek között azok oktánszáma: ez a benzin kompressziótűrését, öngyulladási hajlamát határozza meg. Bármennyire is azt állítja a sok okostojás, ez akkor sem a százalékos oktánarányt fejezi ki, éppen ezért lehet akár 100-nál is nagyobb. Egyébként az alapanyagul szolgáló benzin hellyel-közzel ugyanaz mindenütt (minden kúthálózatra ugyanonnan jön a benzin, csak az OMV hordja Ausztriából), viszont más adalékokkal bolondítják meg. Ezek összetétele tesz különbséget a benzinek között: van, amitől állítólag alacsonyabb a fogyasztás, kevésbé koszolódnak az injektorok és hasonló csodákat állítanak még róluk a marketingesek. Aztán hogy ebből mi igaz, a fene se tudja...

2012. dec. 25. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Első válaszoló, mi az a "difi"?
2012. dec. 25. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Egyébként én sem hallottam ezt a kifejezést...
2012. dec. 25. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
3-as, a difi differencia, azaz különbség/eltérés :)
2012. dec. 25. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Sosem hallottam ezt a kifejezést amit a kérdező írt, szerintem ez valami helyi menő arc saját nyelvújító törekvése lehet.
2012. dec. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
29%
pedig bevett kifejezés, az hogy nem hallottál róla nem a másik hibája.
2012. dec. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mármint nem a naftát kis barátom, hanem, hogy "naftára megy" semmi értelme!!!
2012. dec. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
a középkorosztálytól hallom én, naftára megy, naftás és hasonlók
2012. dec. 25. 20:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!