Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motortartó bakok szerepe?

Motortartó bakok szerepe?

Figyelt kérdés
Miben nyilvánul meg az elöregedésük? Hogyan jelzi vissza az autó, menet közben?
2013. jan. 3. 17:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szerintem menet közben sehogy. Vagy észreveszi egy szerelő, hogy cserére szorul, vagy egyszercsak leesik a motor.
2013. jan. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Estlegesen rázhatja a kasztnit, ........
2013. jan. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

A motort ágyazzák a kasztniba, de jó ideje inkább a "bölcsőhöz" (tengelytest amúgy ált.) Azért, hogy ne rázza a kocsit, konfortos legyen, és ami legfontosabb, ne a hajtótengelyek hajoljanak, feszüljenek, törjenek.

Ha már nem jók a bakok nagyon sok módon közölheti az autó. Mivel a motor+váltó sokkal szabadabban tud elmozdulni, így sok esetben a váltókar "magától mozog" gázadáskor vagy elvételkor. De rázhatja a kasznit, alapjárat környékén főleg, esetleg bizonyos sebességtartományban rázkódik a kocsi (bár ez mástól is lehet) koppanó hangot ad, ha már valami fém fémmel ér össze, stb. Szal igen sok jele lehet. A hidraulikus bakoknál általában a motor felerősödő rázkódása szokott egy tünet lenni.

2013. jan. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
5 gumibak tartja a motoromat, az első kettő a lökhárító környékén elfáradt, kuka mind a kettő. Fékezésnél, mintha billenne az autó, nem tudom helyesen megfogalmazni, érzésre olyan, mintha egy rögzítetlen teher bukna előre a kocsiban. Ilyesmit produkálhat?
2013. jan. 3. 18:03
 5/13 anonim ***** válasza:
Nem kizárható...
2013. jan. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
De akkor gázadásra is kell jelenségnek lennie..
2013. jan. 3. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Az a bajom, hogy első autóm, ezen kívül csak az oktató autót vezettem, így összehasonlítási alapom nincsen. Biztosan lecserélem a kérdéses alkatrészt, csak kíváncsi lennék az autó reakciójára, ilyen hiba esetén.
2013. jan. 3. 18:27
 8/13 anonim ***** válasza:
Akkor egyszerű......elmész egy szerelő bácsihoz és fel állítjátok a dignózist ......
2013. jan. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Dehogy megyek szerelőhöz, én cserélem ki:) Csak kíváncsi voltam, hogy ilyen esetben hogyan reagál a technika.
2013. jan. 3. 18:50
 10/13 anonim ***** válasza:
Annyit árúlj el milyen vas ez :)
2013. jan. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!