Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az műszerfalon kijelzett...

Az műszerfalon kijelzett fogyasztás mennyire pontos?

Figyelt kérdés
Volkswagen pasat 2.0 TDI amikor kiírja hogy 6,8l az valóban annyi, vagy több valamivel? Gondolom azért egy 2000-res motor többet eszik városba és nem 6,8l a fogyasztása...

2013. jan. 3. 08:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ezt magadnak kell ellenőrizned. Csurig tankolod, autózol egy kicsit majd ugyanannál a kútfejnél ismét csurig tankolod (én tövig benyomott pisztollyal 5.kattanásig töltöm)

Tudod, hogy hány km-t mentél, tudod, hogy mennyit tankoltál bele, látod,hogy mennyit mutat a műszer, ebből ki tudod számolni,hogy mennyire pontos.Az enyém (Toyota Corolla) 100km-en kb 2 decit csal.

2013. jan. 3. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ilyenek alapján, főleg hogy dízel nem rossz a 6,8 egyáltalán. Én 1,6-os egy hatos benzinessel 5-5,2-es fogyasztást tudok produkálni M0-M31-M3-3-as út
2013. jan. 3. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
simán lehet városban 6.8. Az enyém 1.7 td isuzu, városban most 6.5-öt eszik
2013. jan. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Csak tájékoztató jellegű, amit a kutas módszerrel számolsz az pontosabb.


Például apám SX4-esénél 2-3 deci eltérés (sőt néha több is) van.

2013. jan. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Az enyém meg 1.7 cdti isuzu, városban most 6.5-7-et eszik, városon kívül 5,5-öt.
2013. jan. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Értem, köszi a válaszokat :) Nekem még nincs kocsim csak jogsim. A hétvégén ismerősömmel voltam és neki a kocsijába láttam. Ezért érdekelt h tényleg tud-e egy 2000-res dízel ilyet produkálni. De majd ha lesz autóm akkor majd kipróbálom azon.
2013. jan. 3. 10:45
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
A dizelek annyit fogyasztanak, a benzinesek sokkal többet esznek :)
2013. jan. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Igen, de a szerviznél vissza jön az :D
2013. jan. 4. 08:16
 9/12 anonim ***** válasza:
Akkor vegyél benzinest, és egy akkora autó, mint a Volkswagen passat, megszik neked városban (ugyebár most télről van szó)kb 10-12 litert. Az 100 kilóméteren 1200-2000 forint. Vagy olvass utánna, hogy a kiszemelt diesel mennyire megbízható, esetleg valami típushibája van-e. Lehet, hogy veszel egy dieselt, és az első két évben ráköltesz még 200 ezret, de csak lehet. Az viszont 100 %, hogy a tankolás jópár 10000-be kerül, és a benzinest kb 30%-al gyakrabban kell tankolni, arról nem is beszélve, hogy a benzinesnek is lehet gongja, amivel a szervízben kötsz ki.
2013. jan. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Persze nem azt mondom hogy a benzinesnek sose lesz baja, csak arra értettem amit írt az előző válaszoló, hogy kevesebbet fogyaszt, én meg arra írtam, hogy igen de egy dízel szervizelése költségesebb. Benzines autót olyan ember vesz aki nem megy sokat kocsival. Dízelt meg az aki napi szinten használja és sokat utazik munka miatt vagy akár mi más miatt(nem törvény szerű, hogy ez így van de jobban kijön az illető anyagilag) Mikor valaki autót vesz érdemes eldönteni h mennyire lesz használva a kocsi és annak függvényében eldönteni h benzin vagy dízel.
2013. jan. 4. 14:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!