Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autók légszűrője ami a motor...

Autók légszűrője ami a motor levegőjét szűri, kiszűri-e a polleneket?

Figyelt kérdés
Jobb minőségűre gondolok.

2012. dec. 31. 16:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
nem . Más a szerkezete ....
2012. dec. 31. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Attól tartassz hogy allergiás lesz a motor?

Amúgy ha a port kiszűri a levegőből akkor a virágport is.

2012. dec. 31. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Sztem azt is kiszűri :)
2012. dec. 31. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem autóba kell. Allergiás vagyok és pollenszűrőt szeretnék építeni a szobámban. Kamion légszűrőt nézegettem.
2012. dec. 31. 20:04
 5/12 anonim ***** válasza:

Nem, a pollent nem szűri ki. Ennél nagyobb méretű részecskék szűrésére találták ki, ehhez illeszkedik a finomsága. Teljesen mindegy, milyen minőségűt veszel, a polleneket egyik sem fogja megfogni, mert akkor óriási lenne az áramlási ellenállása, a motor meg pollentől függetlenül is jól működik.

Meg kell nézni az utastéri szellőztetésnél használt pollenszűrőket, ezek jóval finomabbak. Bár nem tudom, képesek-e ténylegesen megfogni a polleneket, vagy csak rájuk ragadt ez a név, de az tény, hogy sokkal finomabb szemcseméretű szemetet szűrnek ki a levegőből.

2012. dec. 31. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Régen mikor még mindent normálisan megcsináltak,még a traktorokban is olyan volt hogy olajtükrös légszűrő,ez minden szilárd részecskét kiszűr a levegőből.A beszívott nagysebességű levegő egy olajfelületnek ütközik.Ha érdekel járj utána.
2013. jan. 1. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
MTZ Légszűrő!
2013. jan. 1. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Az olajtükrös légszűrő nem rossz, bizonyos esetekben jobban szűr, mint a papírbetétes, kisebb szemcséjű vackokat is meg tud fogni.

Viszont ez sem tökéletes: a szűrés során elkerülhetetlenül olajgőz kerül a szűrt levegőbe. Ez egy motor esetén nem okoz problémát, elégeti azt is, aztán jól van, viszont ha egy szoba levegőjét szeretnéd vele szűrni, lehet, hogy nem fog tetszeni a szűrő által produkált állandó jellegű gépállomás-szag, még akkor sem, ha közben pollenmentes a levegő.

2013. jan. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

a környezetemben élnek olyan emberek, akik évek óta bezárt lakásban élnek ilyen problémák miatt...


az olajos szűrő már megadta a választ...csak vízen kell átnyomatni a levegőt...a papír pollenszűrők nem igazán tartósak sokáig, nagy biztonsággal..


éltem olyan sivatagi országban, ahol a levegőt több rétegű vízfüggönyön terelték át.. tanusíthatom, hogy homokvihar esetén is jó volt..tudom, ez nem pollen, de azt is megfogja.


leírások:gúgli

2013. jan. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Valami növényi olaj kell a légszűrőbe motorolaj helyett,például étolaj,vagy valami szagtalan olaj.

Vagy akár víz?

2013. jan. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!