Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ebben a mai fogyasztói társada...

Ebben a mai fogyasztói társadalmunkban van még vagy lehet még olyan 50-es motort kapni amihez nem kell 3 éven belül hozzányúlni?

Figyelt kérdés
Az van hogy van egy 51-es simsonom de az utóbbi időben elég sok gondom volt vele és hát nem szeretnék tovább bajlódni így elkezdtem foglalkozni egy robogó vásárlásának gondolatával. Többfélét megnéztem ill. olvastam hozzászólásokat de basszus még a nagyobb márkáknál is olvastam hogy " pár héttel a vétel után " bajok voltak vele és nem holmi kínai meg spanyol szarokról beszélek.
2012. dec. 30. 19:26
 1/10 anonim ***** válasza:

Kínaihoz sem kell feltétlen hozzányúlni, csak ésszel kell használni.

Nekem kínai volt 6 évig, utána spanyol 3 évig és egyikhez sem kellett hozzányúlni.

2012. dec. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ne új robogót vegyél. Inkább valamit a 90'-es évekből. LEhet hogy nem olyan formás mint a mai robogók, de ezek gyártásánál még nem az volt a cél, hogy a garancia lejárta után tönkremenjenek. Ja és 4 üteműt inkább kerüld...
2012. dec. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
mondjuk nekem pont bejönnének a 4 üteműek. Nem a sebesség a cél hanem a szokásos a-ból b-be. Mi a baj a 4t-kel?
2012. dec. 30. 19:45
 4/10 anonim ***** válasza:
Az 50-es 4 ütemű gyenge mint a harmat. bonyolultabb(vezérműtengely, szelepek, stb...)Kínait is vehetsz nyugodtan, csak nem mindegy melyiket. A Keeway az nagyon jó, ritkán van vele baj, csak ne tuningold és ne nyélgázon használd. Bár az egyiknek sem tesz jót. Az alkatrészt gombokért adják hozzá, de találj normális szerelőt mindenféleképp, különben lehúznak tökmindegy milyen robogód van.
2012. dec. 30. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Hy!

Haveromnak 4éves 4ütemú kínai robogója van 3 év után szakadt el neki a szíja de amikor elszakadt akkro már szerintem ilett volna cserélnie.Szóval normál nagypapa tempó mellett és megfelelő karbantartásnál 3évig szerintem hozzá sem kell nyúlni ha új 4 ütemű gépről van szó.Amiket azért érdemes rászánni pénzt az az olajcsere gyertyacsere légszűrőtisztítás,ezeket évente érdemes.

Ha használtban gondolkodsz akkor amikre nagyon figyelj:Minden gyári legyen rajtaés tunnigmentes,minnél kevesebb kilóméter és minnél fiatalabb legyen,könnyen induljon,ha beindult ne adjon ki semilyen fémes csatogó,kopogó surlodó hangot.Az ápolt külső arra utal hogy foglalkoztak vele rendesen (valószínüleg).

Ha kétüteműt nézegetsz abból javaslom a vízhűtéséeseket mert azokkal többet lehet menni végre és nem sül be a dugó,meg kérdezz rá hogy milyen olajjal keverik a benzint(elfogadható válasz a fullszintetikus)

Nekem tapasztalatom yamaha bws-ről van meg gilera runneről.

Nos a yamaha bws normál használat során nincs semmi baja,de ha terepre viszi az ember és húzza neki a belét akkor megbízhatatlan egy gépezet,viszont terepen legjobb robogó.

Gilera runner:Én ezt a fajtát személy szerint ajánlom,nagyon kényelmes és jól is megy és nem igaznán szoktak vele bajok lenni,természetesen ezt olyanra értem aki normálisan használja és nem tunningolja szét.De gyárilag is kényelmesen megy 80km/h-át vagy többet,és az ülése is sokkal jobb ha hosszú távra viszed el.

Amúgy a simók is nagyon jó kis mocik de ha cserélsz valamit rajta azt csak gyári bontott alkatrészekkel tedd mert ezek az utángyártott cuccok nagyon gázok bármi is legyen az.

2012. dec. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
ja azt észrevettem az után gyártott az elég rossz minőségű
2012. dec. 30. 21:03
 7/10 A kérdező kommentje:
Mondjuk nekem tetszenek ezek a motowell típusú motorok csak félek hogy ezzel hogy " szépe " végére is értem a jó tulajdonságainak :\
2012. dec. 30. 21:05
 8/10 anonim ***** válasza:
AZ az igazság ahogy amotovellhez nem tudom hogy mennyire lehet alkatrészeket kapni.Nem úgy mint a minarelli blokkos yamaháknál vagy apriliáknál,mert azokon minden csavar ugyan az.
2012. dec. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Amúgy ha elhatároztad hogy veszel egy másik mocit akkro miért nem teszed le nagymotorra a vizsgát vagy esetleg félárból kijön egy kiegészítő vizsga amivel már vezethetsz nagyobbakat mert azokkal azért annyi baj nem szokott lenni mint a kis 50sekkel,és nagyobb motoron már más élmény a motorozás is!:)
2012. dec. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 waland ***** válasza:
Mivel a motovell minarelli licensz motorokat használ, így motorikusan arra is van minden. A gondok inkább az elektronikánál kezdődnek: nagyon jól néz ki, hogy minden lámpa ledes, a műszerfal digitális stb., de csak addig, amíg ki nem huny a ledek fele, el nem kezd hiányozni csíkokban a szöveg az óráknál... A Keeway nekem nem szívem csücske, szereltem már, és nem voltam elragadtatva az alkatrészminőségtől: pont olyan, vagy gyengébb, mintha komoly márkára vennél utángyártottat, de legalább olyan olcsó is. Ha elég a 40, nem sietsz sehova, akkor tényleg elég lehet egy négyütemü, de hidd el, nem elég - egy évig jártam Yamaha Mintel, és forgalmasabb helyen bizony kevés a 45 végsebesség.
2012. dec. 31. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!