Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért megy néha magától a...

Miért megy néha magától a kocsim? :D (részletek lent)

Figyelt kérdés

Szóval néha, indulás után, ha nem várom meg míg lecsökken az alapjárat a normál 800-as szintre, és úgy indulok el, hogy 1200-1300 körül van, akkor egy ideig magától megy a kocsi, 2esben vagyok, nem nyomok gázt, de a kocsi szabályosan magától megy, időnként még gyorsul is egy kicsit. Majd mikor az alapjárat leesett 800-ra, akkor már nemmegy magától. Na ez miért lehet, és mitkéne vele csinálni?

Másik pedig, hogyha dugóban sokat araszolok, akkor az alapjárat szintén felszökik egy idő után 2000-re, és csak akkor esik le, ha elindulok vele, viszont amint újra megállók, 2000en pörög, és elég hangos. Aztán amint a dugóból kiértem, és rendesen tudok haladni, az alapjárat visszamegy a saját 800-ára.

Ötlete valakinek?:)


2009. aug. 25. 14:26
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
nekünk a fiat brava-nk csinnálta szinte ugyanezt.ha megálltunk volt hogy 2500-ig felment a fordulat.Aztán elvittük szerelőhöz(nem tom mit csinált vele)-->nőből vagyok...de tény hogy utána nem csinálta ezt pedig még kb 1 évig megvolt.
2009. aug. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
aztán egy év után behalt?:D mert akkor inkább nemcsináltatom meg:D
2009. aug. 25. 15:37
 13/18 anonim ***** válasza:
Egyrészt szétb*szott ősöreg civiccel kár foglalkozni, ott valami levegőtömeg szonda hiba lehet kontakt vagy valahol falsot szív és az injektort meg meghülyíti ez a beáramló levegőmennyiség vagy a fals jel. Illetve lehet alapjárati vezérlő hiba is. Tippelgetni egy buherátor is tud, max annyit megér h elviszed és ránéz ha 80%-ban tutira meg tudja mondani h mi lehet és megvan olcsóból akkor mehet a szervíz máskülönben meg elkezdik újjáépíteni a kocsit tapogatózás közebn a te buxádra.
2009. aug. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

köszi a kommentet, de ne bántsd az autómat :(

én nagyon szeretem, és van már benne nemkevés pénz.

2009. aug. 25. 18:06
 15/18 anonim ***** válasza:
A lmdaszonda tényleg okozhatja a felpörgést mert össze-vissza szabályoz a városi forgalom miatt, nagyon felszökik a károsanyag kibocsájtásod a sok indulás megállás miatt. Azonban ha már ott vagy az alapjárati motort is tisztíttasd ki. A lambdaszonda nem olcsó főleg a japánhoz nem :(. aaz alapjárati motor tisztítást 6-7000 ért meg szokták csinálni, ha cserélni kell úgy 30.000 körülre számolj!
2009. aug. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Szeretem én is az ilyen régebbi japcsikat mert ezek olyan igazi japán lelkű autók de sajna pofátlan pénzért osztják mindegyikbe a jelentéktelen mütyűröket is, és nem mindenhol kapni se. Bontóba se. És az enyémbe is sok van benne, pedig az egy jóval gyakoribb NSZK gyármányú alsóközép.
2009. aug. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
nem a brava nem halt be egy év után,a mai napig megy:D pedig ez már három éve volt
2009. aug. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Jóska10 válasza:
dettó ugyanez a hiba kínoz engem is, mi lett a probléma forrása? lambdaszondára vagy MAP szenzorra tippelnék.
2018. dec. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!