Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen olajat használjak?

Milyen olajat használjak?

Figyelt kérdés
Nemrég vettem egy Suzuki Swift 1.0-t. Kicsit alacsony az olajszint, kéne rá tölteni, tudom azt szokták tanácsolni, hogy használt autó esetén vásárlás után cseréljünk olajat, de a szervízkönyv alapján elég 4000km múlva, és most olcsón akarom kihozni. Az alőző tulaj 10w40-est használt, de nem tudom, hogy félszintetikusat vagy szintetikusat. Milyet töltsek rá? Ha szintetikusat teszek akkor elvileg az jó a félszintetikushoz is nem?

2012. dec. 28. 16:43
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem tök mindegy ....

Vedd az olcsóbbat semmi baja nem lesz ....

2012. dec. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Inkább költök rá kicsit többet, ásványit semmiféleképp nem teszek bele, csak az érdekelne főleg hogy mennyire számít ez. Apám az opeljével amikor alacsony az oljaszint, mégcsak más márkájút sem mert beletölteni. Nem szeretnék később új motort is venni .
2012. dec. 28. 17:12
 3/9 anonim ***** válasza:
szerintem cseréld le mindenképp, mivel nem tudhatod hogy az előző tulaj hány éve és hány kilóméterrel ezelőtt cserélte le
2012. dec. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Valóban érdemes lecserélni. De tölthetsz is rá. A 10W-40 nagyon nagy valószínűséggel rész-szintetikus. Nem rossz dolog a teljesen szintetikus alapolajú motorolaj, de főleg akkor van értelme, ha magas olajhőmérsékletek várhatóak, ha kifejezetten hajtod az autót, nagyok a terhelések. Egyéb esetben felesleges kiadás. Bár, gondolom, egy 1 literes motort nagyon "kihasznál" az ember egy autóban.
2012. dec. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nem kellene spórolnod rajta, de ha már után kell tölteni, nem jó jel. (bár nem ismerem a suzuki motorokat) némi info:

[link]

[link]

2012. dec. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az olaj fogyása normális. Sőt szükséges. Inkább menjen egy kis olaj a henger és a dugattyú közé és égjen azután el, mint semmi kenés ne legyen. Akkor nem olajat fogyasztana, hanem vasreszeléket :P Megjegyzem, nem is ismerek ilyen konstrukciót, ahol erre ne lenne szükség, hogy szárazon menjen.

Ha nem fogy az olaj a kocsiból, az annak a jele, hogy valamivel feldúsult. benzin, diesel, korom, dpf-es motorokkal megesik a "max" szint fölé kerülés is.

#5, egyébként jó ez az oldal, sok érdekes, hasznos info van rajta. Bár már régen olvastam.

2012. dec. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hát szóval az olaj fogyása abból is fakad, hogy van egy hibás tömítés, ami egy kicsit enged, valamint 6000km-el ezelőtt volt cserélve az olaj. Minél előbb szeretném is kicserélni, de sajna most hogy kifizettem az autót nem sok pénzem maradt, meg nyilván ha olajat cseréltetek, akkor már megcsináltatom a tömítést is stb. Bementem tescoba, már csak az van nyitva, és vettem egy Hunoil félszintetikus motorolajat, mert közben találkoztam a régi gépjárművezető oktatómmal, ő mondta, hogy tökéletesen jó bele a félszintetikus, a márkáról meg nem nagyon tudok semmit, de csak ez volt. Nem hiszem, hogy 2-3 hónap alatt 4000km-t mennék, jó ha 1000 lesz. Remélem semmi gond nbem lesz.
2012. dec. 28. 23:27
 8/9 A kérdező kommentje:
Egyébként meg annyira nem szoktam pörgetni, 3000-es fordulat fölé nem megyek vele
2012. dec. 28. 23:44
 9/9 anonim ***** válasza:
Jó döntés volt. Majd, ha megcsináltattad a tömítést akkor cseréltesd le az olajat. :) Addig semmi baja nem lesz a kocsinak. A lényeg, hogy legyen megfelelő kenése, 1000 km pedig nem sok. Nem fogsz benne kárt tenni.
2012. dec. 29. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!