Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy nagy segítsék kéne (Motoro...

Egy nagy segítsék kéne (Motoros jogsival kapcsolatos) Valaki tud segíteni?

Figyelt kérdés

Most 26.-án leszek 14 éves. és 2013 Januárban(azt hiszem 10.-én) Csak 16 éves kortól lehet segédmotororos jogosítványra jelentkezni.

Szerintetek még elkezdhetem 14 évesen most még 2012-ben, mivel még nem hozták be ezt a törvényt? Nagyon sürgős lenne

Válaszotokat előre köszönöm!


2012. dec. 25. 17:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
TELJESSÉGGEL KIZÁRT DOLOG. A motoros forgalmi oktatás március 1.-től december 1.-ig tart. December 25, van , indoklás gondolom nem kell.
2012. dec. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Én most tettem le az M-es jogsit október 19-én volt a forgalmi vizsgám.
2012. dec. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%

A korhatár marad 14 év.

Hivatalos forrás: (szóval nem blikk és egyebek)

[link]

325. oldalon vannak a 2013. január 19-től életbe lépő korhatárok.

2012. dec. 25. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
37%

fafa46 szerinted melyik igaz? A Magyar közlöny vagy amit egy akármilyen oldalon/újságban írnak?


Valamint ebben:


"Jármûvezetésre jogosító okmányok kiadásának életkori és jártassági feltételei

a 2006/126/EK irányelvnek megfelelõen 2013. január 19-tõl

I. Életkori feltételek

1. 14. életév az „M” kategóriába tartozó jármû vezetésére."


Mi a félreértelmezhető?

2012. dec. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
ááá megint kezdődik...XD
2012. dec. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 fafa46 ***** válasza:
Ez a jogsi kiadására értendő, aki idén levizsgázott annak jövőre kiadják, de tanfolyam nem kezdhető, ez biztos.Motorosoktató vagyok.
2012. dec. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Ahha. Hát én nem így értelmezem a jogszabály. Mert ez az.

És te ezt egyébként honnan veszed? Ismerős ismerősének az ismerősétől aki a blikkben olvasta? Vagy egyéb ilyen helyről?


És olyat hol olvastál hogy 14 éves kortól nem lehet vizsgázni? Mer az érdekes lenne számomra hogy vizsgázni nem lehet, de amúgy kiadják az okmányirodába...

2012. dec. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 fafa46 ***** válasza:
Higany, nyugalom, próbáld értelmezni a fentieket.
2012. dec. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ha tudnál rendesen olvasni, akkor láttad volna hogy én 2 hónapja tettem le a segédmotor jogsit, és nem "blikkből (meg még amilyen badarságokat itt összehordtál)szedtem az infót, hanem személyesen az oktatómtól tudom, meg az interneten is vannak fent hivatalos oldalak, sőt még a tv-ben is volt.
2012. dec. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Lehet hogy már késő van, vagy sokat ittam. De valahogy nem tudom másképp értelmezni.


Korhatára eddig is a jogosítvány kiadásának volt megadva. most is az van ami 14 év. És nem értem hogy ebből honnan következik az hogy 16 éves kortól lehet csak vizsgázni.


A másik meg hogy hivatalos forrást még nem linkeltél be egyszer sem. (a saját oldalad az nem épp hivatalos, még akkor sem ha ezzel foglalkozol)

2012. dec. 25. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!