Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem elég mindenkinek...

Miért nem elég mindenkinek egy 60-65 LE-s autó a magyar utakra?

Figyelt kérdés
Mert a német autópályákra tudom, h nem elég, de itt mindenki csak a számokkal dobálózik, h hány lóerő a kocsija, de teljesen fölösleges.
2012. dec. 22. 15:10
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Azért arra nagyon kíváncsi vagyok, hogy te hogyan előzöl 1.2-es fóbiával 90-nel haladó kamiont, mennyit, mikor, az alföldön kívül hol? :P


#7

2012. dec. 22. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
55%

Azért nem elég mert ha nagyobb a forgalom és sűrűn jönnek a szembejövő sávban akkor nem lehet előzni.


300Le körüli kocsival pl. meglehet előzni egy 100le alatti autót (aki nem meri elkezdeni előzést mert 3 kamion összegyűlt előtte) és a 3 kamiont is biztonságosan.

2012. dec. 23. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Nem azért kell a lóerő,hogy az ember száguldozzon.De sokkal jobb érzés egy 100 pacis autót vezetni,ami 10-11 mp alatt van százon,mint egy 60 pacisat ami 16-18 mp alatt.Nyomaték és lóerő szegény autót nem egy élmény vezetni.Én mindig betartom a sebesség határokat,de a 92 le. kisautóm mellett van egy hobby öreg Honda Vti-m ami kb.180 le.Mág soha nem mentem vele 130-nál többel,de még is hatalmas élmény vezetni.

Öregebb kisautókban is van egy-két erősebb típus.

Pl. régi swift 1.3 16v (85 le.)11 mp /100 km(2002)

Ignis 1.3 vvt(92 le) 11 mp/100 km(2003)

B Corsa 1.4 16V (90LE.)

2012. dec. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 T5- ***** válasza:
81%

Mert aki valóban autót vezet, és nem csak utazik a kormány mögött hétvégente a-ból b-be, (mondjuk ez az a-ból b-be hülye kifejezés) meg anyunak aki csak a városon belül elmegy a tesco-ba meg haza, annak egyszerűen nem elég. Mert életveszély vele közlekedni. Nem használod ki azt a 90-150 vagy mégtöbb lovat, meg a nyomatékot állandóan, de ha adódik egy helyzet ahol ki kellene, akkor ott nagyon jó ha van és az életed múlhat rajta, és nagyon hiányozna ha nem lenne.

Nem beszélve arról, hogy ezek a 60-65 lovas autók azok amik sokat esznek. Igen, azért mert kis motor, egy akkora kaszniba, amekkorába rakni szokták őket, egyszerűen kevesek és erőlködnek. Egy nagyobb motor, ami fél vállán viszi ugyanazt a terhet, és ugyan olyan dinamikával közlekedsz vele mint a kis motorral, kevesebbet fog fogyasztani. Szóval ilyen /már bocs/ de hülye kérdést csak az tesz fel aki még nem ült vagy vezetett normális autót.

De még jó, hogy vannak ilyen autók, mert ha a hétvégi mazsola akarni is küzdeni ellened akkor sem tud, mert egy normális autóval kétszer körbeautózod míg bohóckodik.

2012. dec. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
15-17 mp-es gyorsulás 100-ra az már eléggé az alja, másrészt 90-el haladó kamiont nem is előzhetsz, mert az már nem szabályos, mellesleg nemtudom te melyik világban élsz, ha jártál már főúton láthatod hogy mennek, a pályán meg szintén a fele kocsi 130 felett megy jóval, nyilván azért nem elég nekik a 60 lóerő, mert ezt nem tudnák megtenni azzal. Kérdezheted akárhogy, nekem sem elég a 65 lóerő, mert egyszerűen kevés, én meg szeretek menni...
2012. dec. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Pedig a 90-nel haladó kamiont is megelőzöm 110-el, elhúzok egy kicsit a kamiontól, és újra felveszem a 90-et, mert utálom, ha egy nagy kamion megy előttem és nem látok abszolút semmit, ez igen fárasztó is tud lenni, valamint balesetveszályes. (az más dolog, hogy ritkán megyek az üres főuton 90-nel :)
2012. dec. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
1978-as Citroën GS Pallas. 1220ccm, 60LE, 900kg. Untig elég. Kamionokat vígan lehet előzni vele. Végsebesség 170 km/h körül van.
2014. dec. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!