Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem elég mindenkinek...

Miért nem elég mindenkinek egy 60-65 LE-s autó a magyar utakra?

Figyelt kérdés
Mert a német autópályákra tudom, h nem elég, de itt mindenki csak a számokkal dobálózik, h hány lóerő a kocsija, de teljesen fölösleges.
2012. dec. 22. 15:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Mert tényleg kevés.

Legfeljebb kis autóba elég a 60 paci, az is csak városon belül.

2012. dec. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Ezek szerint az 1.3as 68Le-ős Suzukim feleslegesen erős :)
2012. dec. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem elég?

Mert ma már egy alsó/alsó közép kategóriás autó is bőven egy tonna felett van. Veszel egy kisebb családi autót - én nemrég ültem az új Chevrolet Cruze SW-ben, legyen most ez a példa - 1400kg, beül papa mama két gyerek +250kg meg 50kg csomag = 1700kg. Öcsémnek van egy 68 lovas Swiftje, ő kocsival együtt max 850kg, durván feleannyi. Az oké, hogy a Swifttel elég dinamikusan lehet így közlekedni, főleg ha tiporja neki, de ugyanazzal a motor hogy vinné a dupla terhet? Hát ugyanolyan dinamikusan biztosan nem, fogyasztása is minimum 60%-kal nőne, érezhető lenne az alul motorizáltság.

Autópályán meg .... :)

Vicces is lenne pl az én autómnál a 65LE, mivel az enyém nettó 1700kg, beül 4 ember + csomagok paff 2 tonna. Oda már igen kevés ennyi. És akkor még nem is Audi Allroadom van, ami alapból két tonna :)


1700kg-hoz már jól jön egy 2.0 140 ló körüli motor. És ugyanebben a kasztniban nem enne többet, mint az a 68 lovas, viszont sokkal jobban menne.


Nem mondom, hogy sok szükség van a baromi erős motorokra ( vicces ezt leírni úgy, hogy 250+ lovas autóm van ), mert általában nincs kihasználva a plusz, de az autó tömegéhez arányosan erős motorra igenis szükség van. Ez használat/tömeg függvényében ~80LE-től mondjuk 180 lóerőig reális.

2012. dec. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
92%
Azért mert nekünk a 75 lóerős Thaliánkkal 70 km/h felett életveszélyes előzni.
2012. dec. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
81%

Kérdező!


Te az az igazi riadt képű vasárnapi autós vagy, igaz?:)

2012. dec. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Két autóm van:


1. 62 lóerős, kicsivel 1 tonna alatti. Főleg városban használom, inkább csak hobbiautó. (Most lesz kerek 35 éves.)

Városban tökéletesen elég. Városon kívül előzni csak akkor merek vele, ha nagyon hosszú egyenes, jó hosszan tökéletesen belátható útszakasz van. Akkor is inkább először belendülök és csak utána teszem ki az indexet.


2. 100 lóerős, 1,3 tonnás autó. Ezt főleg autópályán használom. De máskor is jól jön hogy van egy kis erőtartalék és még ha viszonylag nagyobb tempónál is lépek rá a gázpedálra, megindul és nem kell centizgetni az előzéseknél.

2012. dec. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
90%

#5-ös mekkora lájkot kapott tőlem :DDD

Szerintem egy 800 kilós 60-65 lóerős autóval épp csak tartani lehet a lépést. Amúgy nekem a nyomaték számít.

Nem hiszem, hogy állat módjára szoktam volna vezetni, de az tuti, hogy nagyon szeretem a nyomatékot meg a lóerőket, próbáld ki! :P

2012. dec. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
miért nem elég? azért mert nem megy, pláne ha nem csak 800 kiló az autó, speciel nekem sem elég mivel nekem a kocsi gyorsuljon, és ne ne ragadjak be a sok majom mögé mikor tömött sorban szerencsétlenkednek én meg haladnék. Én azt mondom hogy 200-250 lóerő mindenre elég, azzal akárhol lehet előzni stb... de ha neked elég az 50 lóerő, én örülök neki nincs ezzel baj.
2012. dec. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Igaz, akkor úgy teszem fel, hogy olyan autó, aminek 15-17 másodperc a gyorsulása

1 90-el haladó kamiont közúton egy 1.2-es fabia is meg tud előzni, ennél több meg fölösleges, mert az már nem szabályos.

Az autópálya meg pont arra jó, hogy lassan is föl lehessen gyorsulni.

2012. dec. 22. 21:58
 10/17 anonim ***** válasza:
55%
Mert nem mindenki egyforma. Szerencsére.
2012. dec. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!