Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van a Polski Fiat 126-ba fűtés?

Van a Polski Fiat 126-ba fűtés?

Figyelt kérdés

2012. dec. 18. 19:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A gyári gépkönyv szerint van, a valóságban még nem sikerült megtalálni.
2012. dec. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A motor fűti?! XD
2012. dec. 18. 19:42
 3/7 anonim ***** válasza:
Az bizony, legalábbis papíron.
2012. dec. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Van bennük. Elméletileg a motor hűtőlevegője jönne előre, az utastérbe és ha nincs kirohadva itt-ott a karosszéria, nem hiányzik a motorburkolat millió műanyag biszbaszából (bowdenátvezető, gyertyapipára illő sapka, stb.) egy sem hiányzik és még a termosztát is működőképes, akkor néha előfordul, hogy ténylegesen produkál valamiféle meleget. Na, nem sokat, csak úgy jelzésértékűen, de a semminél több - nagyjából azzal a megoldással versenyképes, hogy négyen beszálltok és belehelitek (kb. ugyanolyan vehemenciával fűt). Viszont az itthoni 126-osok többségén a fent említett problémák valamelyike egészen biztosan fennáll, ezért gyakorlatilag nincs bennük fűtés.
2012. dec. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Napkiraly ***** válasza:

Háát :D Na elmesélem:

Szóval lényegében nem sokminden viszi előre a meleg levegőt. Nálam a jobboldali kar már a meleglevegő szabályozója volt (itt nem az ülés alatt volt kis kar, ebből eltaláltátok, 1990es évjárat). Kinyitottam, de nem történt semmi. Kibeleztem és kiderült, hogy ki van esve a bowden. Egy ideig alkatrészhiány miatt csak úgy működött a dolog, hogy ősszel kinyitottam az ajtót hátul (levettem fölüle a borítást, így hozzáfértem), tavasszal becsuktam. Aztán megjavítottuk a kart.

Persze ettől nem sokat ért a fűtés. Nem gond, szereztem egy vészvillogó kapcsolót, beleoperáltam elől a gumiátvezetőbe egy számítógép ventillátort. Némiképp elfogadhatóbb lett a dolog,gombnyomásra légáramis volt. Persze amikor télen elindultam a sűrű hóesésben pillanatok alatt beleheltem a szélvédőt belülről, törölgethettem,hol kivülről fagyott rá valami,hol belülről. Végül meguntam, hogy 100 méterenként meg kell állni, és vettem valami mást.

2012. dec. 18. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Bence_ ***** válasza:

Kapargattuk mi is a jeget a haverom autójába. Izgalmas volt:)

De ültem olyanban amiben volt fűtés.

Tény az össze harmonikacsövet,műanyagot kicserélték benne előtte.

2012. dec. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ajánlott olvasmány: [link]
2013. jan. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!