Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van egy 96-os B vectrám...

Van egy 96-os B vectrám (1.7td isuzu)?

Figyelt kérdés

Idén vettem, de nem működik a klímája. Az előző tulaj szerint csak fel kell tölteni, de már akkor is úgy gondoltam, hogy más gondok lesznek ott. Ha elviszem szerelőhöz, kb milyen költségekre számolhatok? A klímakompresszor szerintem jó, bár ez sem biztos.

Érdemes most megcsináltatni, vagy majd csak tavasszal.(amennyivel később csináltatom, annyival tovább bírja majd)



2012. dec. 17. 13:21
 1/7 anonim ***** válasza:

Azt szoktam mondani, hogy az állás nem káros, de azért kifejezetten nem is tesz jót a klíma kompresszoroknak. Érdemes télen is néha-néha bekapcsolni őket, ha a klímaautomata másképp nem engedni, párátlanítási funkcióban csak engedni fogja. Így azt mondanám, ha van pénzed, vidd el. Persze 10 ezertől több százig is terjedhet a javítás. Gondolom sima mezei klíma van benne, de ha automata klíma és azzal van a baj, mondjuk elektronikával, akkor sokáig el lehet vele játszani, mert eléggé bonyolult a szabályozó rendszere.

De valamiért az az érzésem, hogy vagy a kompresszor lesz rossz, vagy a klímahűtő van kilukadva. :)

2012. dec. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Manuális klíma van benne.
2012. dec. 17. 13:43
 3/7 anonim ***** válasza:

Azért abban is van is van egy-két érzékelő, de valószínűbb, amit írtam. egy jó hűtőt már 25-30-ért kapsz új utángyártott, de gyári minőség, pl. Nissens. A kompresszor már 100 ezer körüli tétel, azt inkább bontóban venném, vagy valakitől aki ilyet bont és beépítési garanciát ad rá.

A legvalószínűtlenebb, hogy csak gáz hiányozzon belőle, mert akkor az előző tulaj is feltöltette volna, és mutatta volna, hogy jó.

A javítási munkadíj nagyon változó, nem ismerek megbízható klímást, egy hely van ahová el merném vinni, de ott sincs tapasztalatom. Igazából magam szerelem az autóimat, másét is :P, ezért nem tudom. De klímához nincsenek felszereléseim.

Érdemes átnézni még előtte, szivárgási nyomot keresni, főleg a hűtőn és a csöveken, tömlőkön, a kapcsolatoknál, ha mód van rá, a párologtatónál is. Esetleg egy lecsúszott, megtört vezeték a rendszer valamelyik pontján. Ehhez még nem kell feltétlenül szerelő, ha van egy kis affinitásod hozzá.

2012. dec. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Elviszem szerelőhöz, megnézetem vele, mi a gondja. Én max 30-40 ezerre tippeltem, remélem annyiból kijön majd. Ha a kompresszor a rossz,azt lehet javítani?
2012. dec. 17. 15:11
 5/7 anonim ***** válasza:

Lehet javítani általában. Persze attól is függ mi a baj, mily a típusa. Ám mivel itt - ebben az országban - nagy átlagban kókányolás megy, mindig célszerűbb egy jól működőt beépíteni, vagy olyannál javíttatni, akiről tudni, hogy jól meg fogja csinálni. De azzal is el lehet rontani a kompresszornál (meg sok mindennél), hogy beszerelésnél nem ügyelnek a tisztaságra, vagy nem cserélnek ki egy filléres tömítést.

Arra ne számíts előre, hogy mennyi lesz! Próbálj előtte megállapodni, hogy mennyi a javítás, ha ez meg az is rossz, akkor még mennyi, vagy egy állapotfelmérést kérni előre, aztán árajánlatot. Persze, sok esetben a magbontáskor derül ki, mi a baj. A szerelő sem tudja mindig előre, mi a hiba oka, nincs röntgen szeme, nem minden derül ki egyértelműen műszeres vizsgálattal. Én általában előre megállapodok az ügyfeleimmel, abban is, ha még ez vagy az kell, akkor ennyi meg annyi az ár. Ezt szeretik, mert joggal panaszkodnak, hogy a szerelők először ennyit mondnak, aztán annyi lesz, anélkül, hogy szóltak volna, amit én nem tartok korrektnek, ki se fizetném, ha csak a végén értesítenének a többlet költségről, de közben nem szólnak legalább. Kell egy kis tapasztalat is, ha látom, hogyha olyan a kocsi, hogy egy féktárcsa csere nem megy máshogy, csak úgy, hogy le kell róla vágni, és a munkahenger is ki van fordulva, akkor ezt közlöm és többet mondok, amennyiből kijön a javítás persze így megértik, miért több, mint egy rendesen karban tartott autónál.

Nem olyan beállítású a magyar, hogy megértse, de mindenkinek mondom, hogy megéri rendszeresen átnézetni az autót, és időben cserélni a dolgokat, mint akkor hozzányúlni, amikor mér nagy baj.

2012. dec. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Kopasz555 ***** válasza:

Menj el egy klímaszerelőhöz kb 3000 az állapotfelmérés.

Utána személyesen a továbbiak.

A klíma szerelő nem egyezik meg az autó szereléssel más szakma mind a kettő az autót javítja kb ennyi az egyesség.

Okoskodni én is tudok de nem teszem míg nem láttam az autót és legalább egy nyomásmérő órát rá nem akasztok hogy gáz nincsen benne vagy elektromos hibája van!

2012. dec. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Most lett kész a klíma, 58 db ezresem bánta.
2013. máj. 26. 20:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!