Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől nőhetett meg a fogyasztá...

Mitől nőhetett meg a fogyasztása kb.1 literrel?

Figyelt kérdés
Egy 1.8 TDCI Ford Focus autóról van szó,2OO3 évjárat.Nyáron,nyári gumikkal(Vredestein),klímával,5 személlyel az átlag fogyasztás 4.9-5.2 l/100 km volt.Most,téli gumikkal(Continental),2 személlyel,mínusz fokokban a fogyasztása 5.7-6.3 liter között mozog.Lehet az,hogy naponta 12 km a munka oda és 12 vissza,ezalatt a motor csak az út vége fele éri el az üzemi hőmérsékletet?Remélem nem romlott el valami...
2012. dec. 12. 12:04
 1/7 ßđkan ***** válasza:
100%
A hideg miatt ne aggódj nekem is megnőtt 1 literrel Audi A4 1.9PdTdi
2012. dec. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
67%

Pont ettől. Hogy keveset mész vele, gyakorlatilag majdnem végig szivatóval. Mire bemelegszik, odaérsz.

Én ugyanígy vagyok a swiftemmel.

Nyáron 5,5 l a fogyasztása. Múltkor megint lemértem... hát, nem kellett volna, mert a szivembe markoltam az eredménytől. Ugyanis több mint 7 litert fogyaszt így. Ráadásul ez nem tesz jót a motornak sem, hogy nem melegszik fel soha rendesen, az olaj tele van vízzel a kicsapódó pára miatt, ami csak hosszabb úton tudna távozni...

2012. dec. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
67%
Járasd a motort pár percig, amíg leáll a szivató. Utána indulj el kímélve.
2012. dec. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
47%
Köztudott, hogy télen nagyobb a fogyasztása a kocsiknál, legyen az bármilyen. Viszont én soknak tartom km-ben az üzemi höfokot. Szerintem, kérdezz rá egy szervizben "jobb félni stb" alapon. Az én autom "mazda323" kb 3km után éri el az üzemit.
2012. dec. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Több oka van. A téli gumi gördülési ellenállása nagyobb, és a motor is lassabban melegszik. Ez az 1 liter teljesen átlagos ilyenkor.
2012. dec. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
65%

Így van, normális.


#4: A modern dízelek veszteséghője nagyon kicsi, lassan melegednek, nincs gond a hőfokkal.

2012. dec. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát és tanácsát.Kívánok mindenkinek kellemes és balesetmentes autókázást :)
2012. dec. 12. 19:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!