Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van valakinek 6-os Golfja,1.6-...

Van valakinek 6-os Golfja,1.6-os diesel 105LE-s változatban? Mik a tapasztalatok? Van e valami hibája? Igaz, hogy akár 3,5 literrel is elmegy 100km-en?

Figyelt kérdés
2012. dec. 12. 09:26
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
Persze, sőt ha 3500-as fordulat fölött tartod már nem is fogyaszt hanem termeli az üzemanyagot, 100km-enként meg kell állni mert púposodik a tank.
2012. dec. 12. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

szerintem meglehet vele csinálni 3,5-el is 100 km-t,

de azért ehhez már kell tudni gépészkedni rendesen,

-egy személlyel,

-2,5-3-ra pumpált gumikkal,

-rengetegszer üresbe kidobott váltóval vitorlázva,

-fékezések nélkül,

-max 90 km/h-val-

-stb

ezekkel a trükkökkel a wolksvagen lupot 2,9 -el el tudtuk járatni,

2012. dec. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
11%

3,5 literes fogyasztásra csak a bmw-k képesek azok közzül is a 7er. De ha ettöl is kevesebb fogyasztásra vágysz akkor vegyél 1er vagy 3er bmw-t és abba tankolni se kell. Annyi a fenntartása mint egy suzukinak és annyiba is kerül. Nem is értem, hogy mért nem vesz mindenki bmw-t hiszen messze a legjobb autó a világon.


Ha a körülmények megfelelők akkor képes erre(1 személy, semmi csomag vagy rakomány, egyenletes tempó de ez csak országúton vagy autópályán teljesíthető városban felejtős)

2012. dec. 12. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2012. dec. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

135 tankolás átlaga, főleg pályahasználattal.


[link]


Látszik hogy a 3,5-es fogyasztás csak akkor jön össze ha hosszútávon nyugodt tempóban közlekedsz, a tipikus inkább 4.5-5 vegyesben. Az itthoni gázolajjal és útviszonyokkal nemhinném hogy 4.5 alá lehet vinni.

2012. dec. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

De van itt ilyen is, ez reálisabb.

[link]

Az előző amit linkeltem ráadásul BlueMotion, ami könnyített kasztnit és áthangolt vezérlést jelent, hosszabb áttételekkel.

2012. dec. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Azért az 5 literes átlag fogyasztás se rossz, egy ilyen méretű kocsinál és azt hallottam róla, hogy jól gyorsul és láttam is, a második videóban 3,2 litert fogyaszt 90nél:

http://www.youtube.com/watch?v=A7XcBNTuPxA

http://www.youtube.com/watch?v=LEoq3OAbCr8

2012. dec. 12. 10:38
 8/8 anonim ***** válasza:
74%
Az a pillanatnyi, mutathat akár 20litert is, meg felet se. :)
2012. dec. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!