Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nehezen melegszik a diesel...

Nehezen melegszik a diesel autóm. Hűtőt már letakartam. Intercoolert is letakarhatom? Így melegebb levegő jutna a motorba?

Figyelt kérdés
2012. dec. 9. 15:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az intercoolert fölösleges letakarni, nincs összefüggésben a motorhőfokkal, a töltőlevegőt hűti. Vagy tovább kell melegíteni, vagy rá kell nézni a termosztátra.


Milyen gép és mennyi idő alatt éri el az üzemi hőfokot?

2012. dec. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Termosztát csere.
2012. dec. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Öreg dízel lassan melegszik.5 perc után el kell indulni vele,mert a parkolóban fél nap alatt sem fogja elérni az üzemi hőfokot.
2012. dec. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én nem ajánlom ezt a letakarást, mert nem hiszem hogy ér valamit, ráadásul a múltkor segitettem az egyiknek az útszélén eloltani egy égő 3-mas Golfot, mert le volt takarva a hűtője.
2012. dec. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

meg kéne nézni a hűtőbe vezető 2 vastag csövet, nem szabadna mindkettőnek melegnek lennie máskülönben folyamatosan nyitva a termosztát.

De jó lenne tudni a pontos típust motorral, mert a régiekben nincs vízkör fűtő, a dízeleknek kevesebb a veszteséghőjük, nehezen melegednek.

2012. dec. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

1,5 dCi.


Termosztát nincs nyitva. Viszont - én úgy gondolom - az intercooler takarásnak az az értelme, hogy a turbo által picit felmelegített levegő már nem legyen visszahűtve, legyen melegebb az a szegény motor.

Ja és szegény utas...

2012. dec. 10. 05:42
 7/7 anonim ***** válasza:
Ilyen szempontból nem számít az intercooler, a motorhőfok szempontjából mindegy hogy ilyen hidegben -5, vagy +5fokos levegőt szív (nem is melegíti fel annyira),viszont az optimális működéshez igen. Tehát nem nagyon vagy vele előrébb, kb olyan mintha a hátsó rendszámot takarnád le.
2012. dec. 10. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!