Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson autó feszültségszabályzó?

Simson autó feszültségszabályzó?

Figyelt kérdés

Simson motoromba szeretnék belerakni egy autónak a fesszabályzóját csak nem tudom hogy azt a 2 vezetéket ami a szénkefére megy hova kössem? és hol megy kifele az áram?

Egyépként így néz ki:

[link]


2012. dec. 8. 14:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Az a két kefe megy a generátor csúszógyűrűire. Tudomásom szerint a simsonon egyenáramú dinamó van. Egyébként hova gondoltad felszerelni a feszültségszabályzót?
2012. dec. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hát én úgy gondoltam hogy ahol a szénkefék voltak oda kötöm a töltőtekercset és ahol megy ki az áram oda pedig az akkut.

De 2 szénkefe van tehát 2 vezeték és nemtudom hogy hogyan kössem. Vagy ha az egyikre pl a világítótekercset kötném a másikra pedig a töltőtekercset az úgy megoldható lenne?

2012. dec. 8. 19:51
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem oldható meg...

A simson töltése egyenáramról történik, a feszültségszabályzót váltakozóáramhoz tervezték.

2012. dec. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

---> 3 a simson dinamója váltóáramot ad

és nem oldható meg, próbáltam max 4-5V tudtam belőle kicsikarni, mert ez alternátorhoz lett tervezve nem dinamóra, de ha gondolod akkor próbáld meg, az egyik szénkefét kösd az 59a-ra a másikat az 59b-re a regler fémháza a test a kijövő kábel meg a +

2012. dec. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!