Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Magasnyomású mosóban használod...

Magasnyomású mosóban használod a viaszt a mosás után? Hogyan?

Figyelt kérdés

Amikor nagyon koszos a kocsi,akkor alaposan lecsapom róla a koszt magasnyomásúval(persze nem lesz olyan mint a rendes mosásnál)és utána ezt a forró viaszt locsolom rá,de akár lemosom a végén sima vízzel,akár nem,mindig ilyen fehér foltos marad.


Ti h csináljátok?


2012. dec. 5. 19:00
 1/7 anonim ***** válasza:

A viaszt is lekéne öblítened az isten áldjon meg :D OMW kézimosókban így vannak a programok, egymás alatt:


samponos mosás

öblítés

forró viasz

fényesítő öblítés


Egyébként ha viaszt használsz, több ideig marad tiszta az autó. Főleg ezekben a koszos téli időkben! Múltkor lemostam egy héten kétszer, elsőnél 8 km után koszos lett, viaszos mosásnál így tél ellenére is nagyon szép tiszta maradt kb 2 napig. Pedig mentem kb 50 km-t.

2012. dec. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Jó alaposan mosd le, ha lemostad a sampont akkor viasz, és utána megint vizes öblítés, nálunk olyan van hogy ozmózisszűrt, nekem egy pötty nem szokott rajta lenni, még letörölni se kell ha jól csinálod
2012. dec. 5. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
40%
Ahogyan írják. De ha van gépi mosás, érdemes arra befizetni, mert kevesebbe kerül egy alapos mosás, mint az önkiszolgáló. Legalábbis, ha rendesen akarod lemosni.
2012. dec. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
27%
Az lehet hogy olcsóbb, de hogy a fényezést tönkreb*ssza az is biztos.. Én azt mondom vagy elviszed kézimosóba lemosatni (kb1500), vagy te mossad alapossan szivaccsal, aztán szilikonos vizlehuzó, vagy szarvasbőrrel (500ftból megvagy, és egy félórát vesz igénybe). Mert amúgy rondalesz ahogy megszárad.
2012. dec. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
67%
Ez a fényezés tönkretétele igaz lehetett az első, kezdetleges mosóra, de nem a maiakra. Vagy nekem van nagyon különleges autóm.
2012. dec. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
45%
Hát azért észrevehető, sőt pár éve volt teszt is ezzel kapcsolatosan. Nem mossák le kellőképpen a port a kocsiról, illetve a mosóknak elég erős a keféjük. Mint fényező én eléggé észre veszem.
2012. dec. 5. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 omega0524 válasza:
Személy szerint én magasnyomásúval lecsapatom viaszolom stb... ahogy rendesen kell. De a végén mindig a pamut ruha jön. 4 éve minden héten így kényeztetem a kis Opel-omat! :D
2013. jún. 15. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!