Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Téli sportos sofőrök, hogyan...

Téli sportos sofőrök, hogyan is kell?

Figyelt kérdés
Ha már leesett a hó, holnap az erdő mögé kimennék szórakozni. 1 éve van jogsim, és mivel vizsgán ezt nem tanították, alapjában pedig nyugodt sofőr vagyok, így nem nagyon szoktam kézifékkel kanyarokat bevenni (nagy szavakkal "driftelni"). Mi a teendő? Némi gáz, aztán felengedni, és kézifék? Kuplungot kell nyomni?
2012. dec. 4. 19:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy első vagy hátsó kerekes autód van?
2012. dec. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Suzuki ignis

Elsőkerekes

2012. dec. 4. 19:09
 3/13 anonim ***** válasza:

Elsőkerekessel annyira látványos dolgokat nem lehet csinálni mint hátsókerekessel - igazából ha a hátulját akarod megcsúsztatni, akkor marad a kézifék.

Keress egy üres placcot - elsőre olyat, ahol semmi nincs, se padka, se lámpaoszlop - ott lehet vele játszani. Mész, benyomott gombbal felhúzod a kéziféket és mozdítasz a kormányon, utána meg elengeded a kéziféket.

2012. dec. 4. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Hát igen, a suzuki nem egy verseny autó, de nem is akarom túlzásba vinni, drága a benzin is :D Csak kipróbálni, én is fiúból vagyok!


És a gáz, kuplung? Ez lenne a lényeg


A szabad placc nagyon adott, erdő mögött a madár sem jár :) Sőt még erdőben is lehet játszani, de persze családi autó, szóval vigyázni kell rá (:

2012. dec. 4. 19:17
 5/13 anonim ***** válasza:
Én elengedem a gázt, ráhúzom a kézit, tekerek a kormányon, és utána ahogy adja a csúszás, úgy nyomok gázt, hogy kihúzza az elejét. Közben persze ellenkormány. Figyelni kell, hogy ne korrigáld túl.
2012. dec. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Rendben, köszi :)

Eddig csak virtuálisan tudtam ezt kipróbálni, most már csak összejön élőben is. Csak pár tucat... száz pacival kevesebb lesz

2012. dec. 4. 19:21
 7/13 anonim ***** válasza:
Nekem is van ilyen tervem, mondjuk éjszakára a teszkó parkoló is megfelelő lenne. Nem vagyok rácsinghülyegyerek, de szeretném tudni, hogy viselkedik az autó, amikor nem tapad.
2012. dec. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

hát ha lesz hó, meg a szekér is beindul ha úgy akarja akkor én is kimegyek egyet behóckodni.

elsőkerekes autó, nincs az egész 700kg, beteszek a hátuljába egy 100kg nehezéket, aztán indulhatunk.

kéziféken rántani egyet miközbe kanyarodsz, nagyobb sebesség kell hozzá, de úgy tudsz csuszkálni hogy csak na.

bár idén próbálok óvatosabb lenni, a komplett jobb eleje tropa lett a kocsinak, de elötte még bal oldalával nekicsúsztam egy fának, ott az ajtó meg az üveg bánta, de ez a kocsi direkt ezért van.

de az a szerencse hogy nekem alig lett bajom, csak a kezemen ment le kicsit a bőr, igaz azt se tudom hogy:)

2012. dec. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én már (csakis emiatt) várom a havat! :)


BMW E30 + Snow... ;)

2012. dec. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Te mázlista. Én egy Ladának is örülnék. Na nem baj, majd jövőre...
2012. dec. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!