Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autóvásárlók! Miért hiszitek,...

Autóvásárlók! Miért hiszitek, hogy az első tulaj garancia mindenre?

Figyelt kérdés

Autókereskedő vagyok, egy érdekes sztorit szeretnék elmesélni nektek. Hirdettem egy x típusú 6 éves prémium autót valós 130e Km-rel, végig vezetett szervizkönyvvel. Céges autó volt, a főnök használta reprezentálni, tényleg nem használták sokat, és mindent megadtak neki. Meghirdettem, megérkezett az első vevő, nagyon tetszett neki az autó, majd kiderült, hogy kereskedő vagyok. Erre ő: "jaaa! Úgy nem kell", és ezzel a lendülettel el is ment. Egy ismerősöm éppen akkor kezdte el árulni az újan vásárolt pontosan ugyanilyen típusú autóját...csak éppen 400e Km-t futott a kicsike. Mivel tudta, hogy így eladhatatlan, így A MAGÁNSZEMÉLY ELSŐ TULAJ visszatekerte hogyhogynem épp 130-ra. Az árat ugyanannyira lőtte be, ki is nevettem, hogy mit akar a visszatekert lehajtott szutykával. Erre UGYANAZ a kedves vevő, aki tőlem elszaladt beállított hozzá, és különösebb gondolkodás nélkül megvette a 400 ezret futott 130-ra visszatekert autót szervizkönyv nélkül, ami ránézésre is egy hulladék volt az enyémhez képest. Az ismerős még mesélte is, hogy a csávesz teljesen ki volt magától, hogy végre egy első tulajos autót vett, és nem verette át magát a múltkori kereskedővel. HÁT EZÚTON IS GRATULÁLOK NEKI!


Miért? Miért kell vakon bízni az első tulajban?


2012. dec. 3. 18:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez a konkrét vevő bízott csak benne, mi ez a fene nagy általánosítás? Én se veszek kereskedőtől, csak magánszemélytől, de állapotot nézek, nem kamu km óra állást. A sok sok rossz tapasztalatomért kerülöm el a kereskedőket, maguknak vívták ezt ki. Pl: telefonban, igen tökéletes az autó, élőben 4különböző gumi, kiesett kapcsolók, elektromos ablak nem megy stb. Másik kereskedő telóban igen az autó hibátlan, élőben jéé minden visszajelző lámpa égve marad a kocsi beindítása után, erre azt meri a képembe hazudni, hogy azok csak azt jelzik ,hogy van benne ABS meg légzsák, nem kell elaludnia a lámpának. ÉS sok sok ilyen történet van nem csak nekem , másoknak is kereskedőkről. Na meg ez a szerencsétlen aki első tulajos kocsit akart, hát nem átverte épp egy kereskedő ezelőtt? ("Az ismerős még mesélte is, hogy a csávesz teljesen ki volt magától, hogy végre egy első tulajos autót vett, és nem verette át magát a múltkori kereskedővel.") Attól még balek persze.
2012. dec. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
:) Megérdemelte...Én a saját nevemben tudok hozzászólni csak. Ha autót veszek(két alkalommal fordult elő) Nem érdekel Kis Pista vagy nepper kft az eladó ami érdekel évjárat felszerelés, állapot, átnézethessem a szerelőmmel.
2012. dec. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Elösször is köztudott tény hogy a kereskedőknél elég sokat kókányolnak a kocsik állapotán.

Ha egy első tulajos kocsihoz megyek akkor lehet azért látni a kocsin is hogy mennyire van elhasználva,aki ért hozzá azt úgy sem lehet átverni a kilóméter óra tekergetésével.

Magán személytől azért jobb érzés vásárolni mert ott személyesen azzal beszélsz aki használta az autót,így egy képet kaphat az ember hogy még is milyen ember használta előzőleg a kocsit,míg egy kereskedőnél azért zsákbamacska mert a kereskedőnek az a dolga hogy túladjon a kocsin.

Bocsi a negatív kritikáért ,de Én ezt így gondolom!

Minden jót!

2012. dec. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Mire az általánosítás? Arra, hogy fiatal újszerű autókat árulok, és jellemzően addig tart a telefonbeszélgetés, amíg ki nem derül, hogy kereskedő vagyok. Ha csak itt tudják meg, addig látják az autót, hogy jó, és onnantól nem probléma, de amint a kérdésben írtam, van mikor az sem elég.

Hiába első tulajos az autó, ha szar! Nem a tulajdonosok száma határozza meg az autó állapotát. Adtam már el olyan autót, hogy papíron 5-6 tulaja volt, ebből érdemben 1 használta, a többi: kereskedő, bank, kereskedő, magánszemély, kereskedő. Akkor az hány tulajos? Újan megvette egy kereskedő, szalonautó volt, a kereskedés behalt, ment a bankhoz, ott megvette egy kereskedő, tőle egy magán, majd eladta egy kereskedőnek, aki nekem. Szóval egy banki visszavett autó, ami átesett 5 tulajdonoscserén. A használtautó vásárlók rémálma, valójában pedig egy gyönyörű újszerű valóban kevés km-es autó volt.

2012. dec. 3. 22:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!