Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vettem egy kiváló állapotú...

Vettem egy kiváló állapotú Honda CR 500 SM-et de félek tőle, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Egy hete vettem, előtte csak ETZ-m meg egy dr350-em volt.De ez brutális!! betonon 4-be odanyeleltem neki és azonnal egykerék és egy hátas (olyan gázreakciója van,hogy nemtudom követni):/ védőöltözetet használok az a szerencsém ,csak agyrázkódást kaptam.Kiszámíthatatlan,de eladni nem akarom mert 10 éve ez volt az álmom.Kompresszió is vagy 10X akkora benne mint a Dr-be,állvanyon rúgom,visszarúg én meg leesek róla közben meg szentségelek,a talpam meg sajog még krosszcsizmában is.Haverok mondták,hogy a 250-is nagyon vaddisznó inkább 125-öst vegyek először mert ez profiknak való.Nem tudom mit tegyek,mert beindítani sem tudom ma is próbáltam vagy 5 percig(nem merek erőset rárúgni mert félek,hogy eltöri a lábam).Valakinek ötlete van?

2012. dec. 1. 20:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Előbb meg kell ismerni. Finoman kell vele menni, amíg nem ismered meg, hogy mikor, mire, hogyan reagál. A berúgást is meg kell tanulni. Tudod, az ember a saját hibáiból tanul.
2012. dec. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%

Ezért nem kell ilyen motort venni, nem kényelmes, annyi hogy sz*r utakra is elmegy, de több károd látod vissza benne, mint élvezetet

Minden motorral lehet szépen ismerkedni, neked meg kellett a 4-es fokozat, hát tessék

Add el, vegyél helyette normális motrot pl gyorsaságiak között vannak jók, amik nem gyerek motor látszatát keltik

20/F

2012. dec. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
add el, vegyél valami kisebb 2t gépet (én 250körül gondolom)az ismerd ki, de még akkor is elég nehéz kimotorozni ekkora nyomatékot ha sok év motoros tapasztalat áll mögötted.
2012. dec. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

" betonon 4-be odanyeleltem neki és azonnal egykerék és egy hátas"


Meg kell szokni. Volt szerencsém nekem is hozzá egyszer, nem egy kezes gép, de ha tiszteled (nem nyelezed meg SOSEM) akkor meg lehet szokni, de nem 2óra alatt. Küzdöttem vele én is, még 4.-ben is jön fel kerékre, viszont kb 10perc után qrvára élveztem, igaz addig 5x majdnem fejreálltam és tele volt a gatyám.


A berúgást meg gyakorolni kell, megvan a technikája, bele kell állni, egyenes lábbal,rárakni a testsúlyod és akkor nem repülsz el. De lehet kapni dekompresszort is hozzá ha minden igaz.


Lényeg a lényeg felejtsd el amit eddig tanultál, mert az ide nem lesz jó, menj vele minél többet,óvatosan,tapasztald ki, és nem lesz gond. De ne nyelezgesd, meg ne játssz vele, mert megtorolja. :D

2012. dec. 1. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
68%
Nem te vagy ez a fickó?: www.sportmotor.hu/motoros_videok/baleset/cr-500-hanyatta-teljes-verzio-38836
2012. dec. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 CRF válasza:
100%
Motorozgass vele, és addig ne menj nagy forgalmú útra míg legalább kicsit ki nem tapasztaltad, hogy kell kezelni. Előbb-utóbb rájössz és megszokod, de semmiképp se add el! :)
2012. dec. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem se add el, légy vele óvatos és ha van hozzá érzéked akkor előbb-utóbb megszokod.

De azért kicsit irigyellek a problémád miatt, míg a legtöbb embernek túl gyenge a motorja neked túl erős és persze a brutál paripa miatt is:)

2012. dec. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
ma kocsival behúzattam a havert vele :) Kanyarban egyáltalán nem húzok gázt,egyenesbe is csak picit és nem zakóztam szerencsére 50 km alatt,de egy párszor azért kerékre kaptam :)ezzel nem lehet normálisan menni
2012. dec. 3. 20:51
 9/12 CRF válasza:
Akkor add nekem! :D
2012. dec. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 parkourdaw válasza:

Nekem 250 es suzuki rm van az is állat.

3 ba gázra simán húzza az elejét.

Vedd el tőle az üzemanyagot kicsit gyengébb lesz ha nem akarod eladni. A berúgás meg rúgás előtt szellőztesd meg és aztán rúgj rá 1 nagyot.És megint szellőzteted megint rúgod.

Addig amíg be nem indul.

2013. nov. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!