Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem indul az autóm?

Miért nem indul az autóm?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek,


Napok óta megtapasztaltam hogy egyre nehezebben akar elindulni az autó, ezt úgy értem hogy amikor ráadom a gyújtást a szokásos dolgok kivillannak(aksi,olajszint,kézifék) aztán amikor indítanám be, szóval fordítanám tovább a kulcsot, a ledek kicsit halványabbak lesznek és az inditó rendszer halál lassúsággal próbálja indítani a motort, aztán végül nagy nehezen beindul, ez jó is volt kb 2-3 napig, egészen ma reggelig, ma már meg se moccan semmi, csak kulcsfordításra elhalványulnak kicsit a ledek.. szóval nem is próbálkozik elindulni, próbáltam betolni hátha az aksi gyengült le picit de ugyan úgy semmi.. szivatóval se jó, mivel lehet a gond? az autó: Opel Kadett 1.3, köszönöm a válaszokat előre is.



2012. nov. 30. 08:18
 1/9 anonim ***** válasza:
meghalt az akku
2012. nov. 30. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Csak az akkumulátor? nem lehet hogy az önindítóval van gond? a lámpák, stb müködnek hibátlanul még a rádió is.
2012. nov. 30. 08:23
 3/9 A kérdező kommentje:
az önindító egyáltalán nem akar tekerni.
2012. nov. 30. 08:24
 4/9 anonim ***** válasza:
A műszerfal összes lámpájához kell 1-2A áram. Az indításhoz legalább 2-300A. Az 1-2-vel nincs gond, de a 200 már nem megy az akksinak. Hány éves az akku?
2012. nov. 30. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
tavaly lett cserélve, Bosch márkájú. egyszer lett csak feltöltve mert még nyáron véletlenül éjszakára bent hagytam a rádiót.
2012. nov. 30. 08:31
 6/9 anonim ***** válasza:
Elsőként töltsd fel az akkut! HA utána is rossz, akkor csere.
2012. nov. 30. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hagytam most kb. 3 órát pihenni az autót, nagyon lassan elkezdett tekerni az indító, aztán fokozatosan egyre gyorsabban, aztán beindult a motor, motorindítás után szinte azonnal leakart fulladni szóval folyton gáz alatt tartottam de ez már a hideg miatt van meg régi autó stb.. meg kicsit rángatott az elején meg furcsa hang jött a motorból, azért biztonság kedvéért megnézetem szerelővel, köszönöm a segítségeteket
2012. nov. 30. 09:26
 8/9 anonim ***** válasza:
Lemerült az akkumulátorod. fel kell tölteni, utána megint jó lesz. gondolom rövid utakra használod az autót.
2012. nov. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Zsolt75 ***** válasza:

Javaslon vidd el az akksid egy akkumlátor kereskedésbe. A legtöbb helyen műszerrel meg tudják vizsgálni, hogy milyen állapotban van az akkud. Amikor rövid távokat autózol a generátor nem képes visszatölteni az akkumlátort, ilyenkor időnként akkutöltövel segiteni kell. Ez a jobbik eset mert akkor minden rendben, ez nem hiba. A 2. verzió , hogy az akkud tönkrement.... Ez lehet attól , hogy az autódban valami elektronika tönkretette vagy az is elképzelhető , hogy gyári hibás az akku. Mindenképp vidd szakemberhez, lehetőleg oda ahol vetted az akkut.... (Eggyel több ok , hogy ne multiknál vásároljunk, hanem MAGYAR szak kereskedőknél. Ilyenkor megtérül....)


Mindezekután el lehet dönteni , hogy az akkumlátor felel e a hibáért vagy sem.

2012. nov. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!