Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi baja lett az aksinak?

Mi baja lett az aksinak?

Figyelt kérdés

Egy hónapja vettem a robogómba egy gondozásmentes (12V/3Ah) aksit, de a motor vmiért nem töltötte így teljesen lemerült. Felraktam a töltőre egy éjszakára, kb 12 órára, 4 Ah-os töltési erővel, és reggelre lelökte a tetejét, gondolom a felszabaduló gázok, mivel azt állítólag le kellett volna vennem, hogy tudjon szellőzni.


A töltő nullát mutat, mintha teljesen fel lenne töltve, mégis alig van benne áram, még az index sem műkszik, csak a csomagtartóban a kis lámpa.


Mikor még csak 2 órát töltöttem, aztán levettem, és mentem vele egy kört, minden jó volt rajta, volt benne elég áram. De most alig van.


Mit lehet vele tenni, menthető még?


2009. aug. 17. 22:20
 1/7 anonim ***** válasza:
4 amperrel tölteni? Ahhoz legalább 40 Ah-ás akksi kell! Olyat meg robogóba nem sűrűn tesznek... Annak szerintem vége...
2009. aug. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

elég sav van benne?

Azt tudnod kell, hogy az ólomakksikat nem szabad teljesen lemeríteni, mert olyan kémiai folyamat játszódik ilyenkor le benne, ami már töltéssel visszafordíthatatlan.

Tehát ha van benne sav, és nem tartja meg a töltést, akkor annak annyi. Lehet még újrasavazni, de nem sok reményt fűzök hozzá.

Megfelelő nagyságú feszültséggel töltötted?

2009. aug. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha egy hónapja vetted, vissza kellene vinned, 2 év garancia van az akkumulátorokra, lehet hogy cellahibás. Ne otthon dikicseld
2009. aug. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem cellahiba. 3Ah-s akksit maximum 0,3A-es töltőárrammal lehet tölteni. A boltban azonnal látni fogják hogy a hibás töltéstől ment tönkre, ergo nem cserélik gariban.
2009. aug. 17. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha egy hónap alatt lemerült az eleve hibás lehet

vagy a motordinamó/generátor nem tölt vissza

2009. aug. 17. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Annak az akksinak vége. Túl nagy árammal töltötted.

Egy ólom akksit a kapacitásának 10%-ával kell tölteni 10 órán keresztül.

Pl: egy 10Ah-s akksit 1A-rel 10órán át, és akkor teljesen fel lesz töltve, és nem károsodik.

2009. aug. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Gondolom urak lehetnek a válaszadók. Nagy valószínűséggel tévednek mindannyian. Nem a túlzott töltőáram okozta az akku felrobbanását (mert felrobbanhatott csak) hanem a töltő a kivezetésekre van kapcsolva és a töltés folyamán hidrogéngáz keletkezik. A kivezető pólus az akkun belül a felső részén a folyadékszint felett eltört illetve elrepedt. A töltés folyamán hő keletkezett és eltávolodott egymástól a repedt felület és ívet húzott. Ettől aztán a hidrogén berobbant és ledobta a tetejét. Az aksi ugyanis kívülről befelé nem robban fel. Lehet ez garanciális hiba is. A 4 A-es töltőárammal pedig nem kell dicsekedni a boltban.
2009. aug. 20. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!