Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Felnire szerelt gumi ereszt a...

Felnire szerelt gumi ereszt a peremnél. Van megoldás a belsőzésen kívül, hogy ezt megoldjam?

Figyelt kérdés
Fel lett csiszolva finom csiszolóval a felfekvő felület de mégis egy helyen ereszt. Létezik pl olyan ragasztó amit a szelepen át adagolva a szivárgást belülről szünteti meg? Bicajoknál már hallottam..

2012. nov. 27. 19:51
 1/10 anonim ***** válasza:

Az a defekt javítő lötty, amit bicajoknál is előszeretettel használnak(legalábbis az olcsóbbik verziója) az konkrétan autóba való.

Aszzem fél literes kiszerelésben szokott lenni, az 1 kerékbe való cucc és a leírásban lévő lyukméretig elég jól tömít. Hosszú távon is(bár van szavatossági ideje)


Használata egyszerű, megemeled az autót, szelepet kicsavarod és a palackhoz adott csővel azt összekötöd a szeleppel. Aztán palackból a löttyöt belenyomod a kerékbe, szelep vissza és mehet bele a levegő(meg közbe nem árt forgatni hogy be is tuja tömni a lyukat)

2012. nov. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Aha, értem. Drága cucc?
2012. nov. 27. 20:04
 3/10 anonim ***** válasza:
Hát pár 1000 ft- Szóval annyira nem olcsó. Én autóba nem biztos hogy beletölteném normál esetben(ugye ott nem túl gyakori a defekt) de bicajomba használom már több mint 1 éve. És jelenleg 5-6 lyuk lehet a kerekeken. Szóval elég jó cucc.
2012. nov. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Maradhatott ott valami pici rozsda,vagy reve,amit nem vettetek észre. Szedjétek szét,nézzétek át,de szerintem a belső még mindig jobb mint valami lötty. Mintek önteni több liter ramatyot a gumiba?
2012. nov. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
A belső is többezer forint szóval nem lennék előrébb..
2012. nov. 27. 21:13
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha lötty mégsem válik be,akkor aztán tényleg nem leszel előrébb.. Miért nem jó a hagyományos megoldás?
2012. nov. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha csak kicsit ereszt akkor a lötty be fog válni.

Ha meg mégis gond lenne vele(de nem lesz ha nem túl nagy a lyuk) akkor meg le kell szedni a köpenyt és kimosni előle. (vízzel oldhatóak többnyire, de a lyukból nem oldja ki a víz)

2012. nov. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Miskjani válasza:

Gumisnál voltál a kerekeddel?

Létezi felni perem tömítő paszta ezzel kenik be a gumi felfekvő felületét.

A peremtömítő oldatot a tömlőnélküli abroncsok felszerelésénél alkalmazzuk a felni és az abroncsperem érintkezési vonalának kezelésére.Eltömíti a felni apró karcolásait,sérüléseit,ezáltal tökéletes légzárást biztosít.

2012. dec. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem, igazából én szereltem fel szerelő műhelyben. Ilyen pasztával még nem találkoztam, de lehet, hogy érdemes lenne vennem egy adagot.
2012. dec. 10. 19:16
 10/10 A kérdező kommentje:
Rákerestem neten, hát nekem van ilyen tömítőpasztám :D holnap ismét gumizok, bevetem aztán kiderül :-)
2012. dec. 10. 20:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!