Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzuki Swift kanyarodásnál...

Suzuki Swift kanyarodásnál furcsa hangok jelentkeznek a kerekek felől mi az oka?

Figyelt kérdés
2000-res évjárat 1.3 glx Sedan! Ha kanyarodok bármelyik irányban kicsit nagyobb sebességgel akkor ilyen kerregő kopogó hangokat hallok a kerék felől! Ha egyenesen haladok akkor nincs semmi baj! Szerintetek mi lehet az oka? Differenciálmű? És a javítása kb mennyibe lenne?

#Suzuki #kopogás #Swift #kanyarodásnál
2012. nov. 21. 14:13
 1/6 A kérdező kommentje:
Jah és ha a gázra lépek kanyarban akkor még hangosabb! Gömbcsukló? Féltengely?
2012. nov. 21. 14:19
 2/6 anonim ***** válasza:

Féltengelycsukló.


Darabja 10-15E körül mozog, célszerű párban cserélni, mert ha az egyik megadta magát (és ép a porvédője, nem a por ette meg) akkor a másikban sincs sok. A munkadíj kb 10E környéke, ~40E-ben áll meg a kettő.

2012. nov. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Rendben kösz mindent!
2012. nov. 21. 18:05
 4/6 anonim ***** válasza:

Elég csak a rosszat cseréltetned,nekem 98'-as a Swiftem,baloldalon még egyszersem kellett cserélni,míg a jobboldalon ez már a harmadik.


Jótanács: rakass fel rá nagyobb gumiharangot,mint amit csomagolnak hozzá,mert túl kicsire sikeredett az utángyártás,félévente ki fogy szakadni...

2012. nov. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Akkor rá kéne nézni a jobboldali futóműre, valami nem kóser ott, anyámé '95-ös ezres, most eszi a 3. szettet.
2012. nov. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A gumiharang nem a mérete miatt szakad ki, hanem azért mert nem jó minőségű anyagból készül.

A gyári sem bírt ki 2 évet...., ezért kellett a 3 éves kocsimon kicserélni a csuklókat is. Mert ugye az kopóalkatrész és arra nem vonatkozik a garancia.

Ekkor kérdeztem meg a szalonban, hogy mondjon egy olyan alkatrészt egy autóban, ami nem számítható kopóalkatrésznek....

NINCS OLYAN!!!

Szóval 3 éves swiften:

4db lengéscsillapító csere

2 féltengelycsukló + gumiharang

olaj+szűrők

vezérműszíj + görgő

ékszíj

munkadíj


Néztek is a szalonban, amikor kihoztam onnan a kocsit, hogy akkor ezeket nem ott csináltatom.

Mivel semmire nem vonatkozik a garancia, akkor mi a 3.14csának szereljék ők.

Inkább adok pénzt egy olyan szerelőnek, akiben megbízom.

Igaz előtte évben simán kicserélhették volna a gumiharangot, de "nem volt rá idejük" !!!

Aztán amikor visszahívták a lengéscsillapító cserére, akkor meg azért nem cserélték ki, mert már nem a gyári volt benn.

2012. nov. 22. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!