Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 1.4 es motorból, hogy lehet...

1.4 es motorból, hogy lehet 100 lovat kicsikarni?

Figyelt kérdés
Mind a skodának mind a kia-nak van 1.4 literes motorjából 100 hp-s változata. A vw mérnökei viszont ennek ellenére a szívóbenzin konfigurációból mindössze 79-80 lovat hoztak ki és, az érdekelne, hogy milyen eljárással lehetne ezt egy kicsit fejleszteni a motor élettartamának rövidítése nélkül? akár egy szoftvercsere is segíthet ezen ? ( Volkswagen Golf 6 1.4 80hp)

2012. nov. 18. 13:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

"akár egy szoftvercsere is segíthet ezen ?"

Persze, a "nídforszpídbe" ez így is működik: veszel hozzá "dzsipptuningot" és egyből 40-50 lóerővel erősebb az autó. A valóság meg kicsit más: egy 1.4-es szívómotoron programozhatod akárhogyan az ECU-t, csodát nem lehet tenni: véges mennyiségű levegő jut be, abban meg nem lehet egy adott benzinmennyiségnél többet elégetni.

A Kia 1.4-es motorját nem ismerem, csak a VW AG-féle 1.4-es 100 lovasról hallottam. Nos, itt arról van szó, hogy a gyenge 1.4-esek a nyolcszelepes MPI kivitelek, a 100 lóerős 1.4-es viszont 16 szelepes. Azt hiszem, érthető, honnan jön a különbség: magas fordulaton jobb erőben van a hengerenként négyszelepes motor.

Egyébként szó sincs arról, hogy a Škodánál ügyesebb mérnökök dolgoznának, mint a VW-nél: ugyanúgy a konszern egyenmotorjait használják, a Škoda és a VW is beépítette egyes típusaiba az 1.4 MPI-t és az 1.4 16V-t is.

Persze a CGGA-motorból is ki lehet hozni 100 lóerőt, ha akarod, de arról ne álmodj, hogy az élettartama egyáltalán nem csökken. Sőt, nem lesz elég a chiptuning sem: ehhez már kell egy jobb kipufogórendszer, lehet, hogy a hengerfejet is alakítani kell egy kicsit, nem kizárt, hogy a gyári vezérműtengely sem elég. A gazdaságosság viszont erősen kérdéses, mert a Golf 6 nem egy olyan nagyon ritka autó, lehet, hogy olcsóbban jössz ki, ha lecseréled egy 1.6-osra. Ott megvan a 100 lóerő, az utólagos átalakítások kellemetlenségei nélkül.

2012. nov. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, természetesen nem a "níííd fór spííd" világában élek, és a szívóbenzin fogalmával is tisztába vagyok, egyszerűen csak az érdekelt, hogy lehetséges-e :) sok helyen utána olvastam de nem bántam meg, hogy feltettem a kérdést mert legalább kaptam egy normális gyors választ is ! szóval köszi még 1*
2012. nov. 18. 13:37
 3/11 anonim ***** válasza:

Az Opel ezt egy turbóval oldotta meg. Eredményül 140 lovat kaptak :-D

Es a szivomotoruk is 100 as.

Mondjuk a turbo hamar tönkre megy marmint nem is a motor hanem a turbo, mondjuk ez csak insignianal lattam edig.

És egyébként lehet hogy a vw motorja tovább birja.

2012. nov. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nézd meg az új Golfot, ha jól láttam már csak turbofeltöltős motorokat raknak bele... Úgy néz ki erre van igény, még a kicsi motoroknál (1.2, 1.4) is.
2012. nov. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem olyan nagy szám 1.4-ből 100 lovat kihozni a mai világban. Meganomban 1.4 16 szelepes motor van 98 pacival. És ez egy 14 éves autó... Suzukiék meg már 89-ben kihoztak 115 lovat 1.3-as motorokból, az élettartamának csökkenése nélkül. Mostanság meg 1 literes motorokból hoznak ki ennyit, igaz turbóval.
2012. nov. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Renault is hozott ki a '80-as években 1.4-es motorból 120 pacit(pl. R5 GT Turbo), most amit tudok 1.4-es motor, 180 le, Skoda Fabia RS, 60 lóerőtöbblet 20 éve alatt.
2012. nov. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

[link]


itt meg egy ezres motorban van 125 ló

2012. nov. 18. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ, viszont nagyon eltértünk a tárgytól, azt hiszem az nyilvánvaló, hogy egy turbóval gyakorlatilag rengeteg pacit kilehet hozni egy 1.4 literes motorból, viszont a turbó beépítéséhez rengeteg mindent meg kell változtatni a motoron és a hűtést is meg kell oldani!! Természetesen a 7 es széria már csak TSI motorokat gyárt viszont az én kérdésem még mindig a 1.4 literes szívó 6 osra irányul meg a maga 80 pacijára ? hogy miért ennyi és hogyan lehet növelni anélkül, hogy fúrnék faragnék, vagy egy komplett motort vennék bele :D
2012. nov. 19. 20:36
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha semmit nem akarsz vele csinálni akkor mitől legyen erősebb? Kérdezz a vw depo fórumán. Ott megmondják hogy miért csak 80 ló. Lehet hogy csak gyárilag le van korlátozva és egy chippelés megoldaná.
2012. nov. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Bajer ***** válasza:
Szereltess bele kompresszort és nitro tuningot. Mind a 2 kapcsolható külön külön, nem kell állandóan használni őket. Ettől még szívómotor marad. A kompresszor olcsóbb is a turbónál, kisebb fordulatszámú, nem kell profi hűtés neki és tartósabb is.
2012. dec. 9. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!