Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A fűnyíró motorból motor...

A fűnyíró motorból motor biciklit szeretnék csinálni! Az tönkre teszi a motort ha oldalra el van fektetve? Mert úgy hallottam, hogy igen mert nem kap kenést mert az olaj más részre folyik! Ez igaz? Segítség help! Fontos!

Figyelt kérdés
2012. szept. 16. 22:02
 1/9 anonim ***** válasza:
Igaz. Plusz nem igazán olyan a karakterisztikája hogy jó legyen ilyen célra, illetve elég sokba kerül úgy megcsinálni hogy jó is legyen (annyiból vehetsz egy normális motort is), illetve közúton 1000% hogy nem közlekedhetsz vele.
2012. szept. 17. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Vannak olyan Briggs motorok, amiket eleve állítva szerelnek be a kerti gépekbe(pl. a gyepszellőztető gépek). De szerintem azoknak az olajozása is át van alakítva a blokk belsejében. Na meg a karburátort is el kellene forgatnod. Ezek úgy össze vannak építve, hogy elég nehéz lenne megoldani. Na meg esztétikailag sem lenne egy nagy élmény :-) Én javasolnám helyette, hogy szerezz be egy Dongó+ motorszettet. Azt direkt arra találták ki, hogy bicajra lehessen szerelni. Azt hiszem, most olyan 55e körül van az ára. Én 4 éve építettem egyet magamnak, nagyon szeretek vele menni. Elég egyedi, mindenhol rácsodálkoznak.
2012. szept. 17. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Szerintetek sarokcsiszoló áttétellel meglehet oldani ? kibírja a terhelést ? az jó lehet ?? help fontos :)
2012. szept. 17. 12:55
 4/9 anonim ***** válasza:
Ezt te sem gondolod komolyan ugye? :D
2012. szept. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Sarokcsiszoló áttétel????

Azta! Vizuális tipus vagyok, és nagyon durva képet látok :-)

Egy mtb-n egy böszme briggs fűnyíró motor tákolt karburátorral, ásványvizes palack benzintankkal, sarokcsiszoló áttétellel, varrógépszíj hajtással.

KÚÚÚL!!!

Tényleg, a meghajtást hogyan akarod megoldani?

2012. szept. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem egy Keeway-ről lehenkelt variohajtással. :D
2012. szept. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
na de a sarokcsiszolós megoldás jó szentetek ? vagy szét hullik a nagy terheléstől xD? mert lánc meg hajtásora szeretném megcsinálni! mert ha nem működik ez a megoldás akk marad a dörzs meg hajtás a gumi oldalán ( ami szentem nem a legjobb ! sürgős help !!!!!!
2012. szept. 17. 20:01
 8/9 anonim ***** válasza:

A sarokcsiszoló kerekei nem ilyen nagy igénybevételre lettek tervezve. Hamar széthullana.

Ha lánchajtásosra csinálod, hogyan oldod meg? A pedált kiiktatod, helyette a motort kötöd rá?

De akkor hogy fogod indítani? Vagy ami izgalmasabb, hogyan állsz meg? Kellene rá kuplung is. Ezt hogy oldod meg?

Dörzskerekesnél esetleg meg tudod úgy oldani, hogy a motor eltávolítható legyen a keréktől, így gyakorlatilag oldod a hajtást, ha meg akarsz állni. Viszont hova szereled fel a motort? A pedál alá nem fog beférni egy nagy briggs motor, mint a klasszikus dongó motorokon. Ha az első kerék fölé teszed, nagyon nehéz lesz a kormányzás.

2012. szept. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A láncfűrész motoros megoldás életképesebb lehet.

Ld.: mire képesek az oroszok:


http://www.youtube.com/watch?v=OaFyHxAsDYI

2012. szept. 26. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!